Huszonöt újságírót utaztatott el az SZDSZ Hollandiába, hogy bemutassa nekik, milyen jól működik ott a több-biztosítós egészségügyi modell. A csoporttal tartott Horváth Ágnes jelenlegi és Molnár Lajos volt egészségügyi miniszter, valamint a szabad demokraták több politikusa is, így például Béki Gabriella, Horn Gábor, valamint Bőhm András. Az Egészségügyi Minisztériumban az iránt érdeklődtünk, hogy fordítottak-e közpénzt az újságírók utaztatására. A sajtóosztályon azt közölték, hogy a költségeket teljes egészében az SZDSZ állta. Ezt a tényt a szabad demokraták sajtóosztályán is megerősítették lapunknak, de a költségekről konkrét számadatokkal nem tudtak szolgálni.
Mint arról lapunk is beszámolt: a volt holland egészségügyi minisztert, Hans Hoogervorstot tanácsadóként szerződtették Magyarországra. Egy hónapos munkájáért mintegy 7,5 millió forint díjazást kap, amiért az egészségügyi tárcát, illetve az államreform-bizottságot segíti az egészségbiztosítási reform előkészítésében. Ismert, az SZDSZ a hollandhoz némiképp hasonló rendszert szeretne Magyarországon. Elképzeléseik szerint nálunk vegyes modell valósulna meg, ami azt jelenti, hogy az üzleti biztosítók mellett az állami is megmaradna, s mindenki maga dönthetne, hogy melyiket választja. A szabad demokraták elképzelései szerint a magánbiztosítók a kötelező egészségbiztosítás keretében nyújtandó szolgáltatások terén kapnának szerepet. Erre a területre azonban az MSZP nem akarja beengedni a profitérdekelt magáncégeket. A szocialisták inkább megerősítenék az állami egészségbiztosítót, s lehetővé tennék, hogy csak a megfelelő minőséget nyújtó szolgáltatókkal kelljen szerződnie.
A biztosítási rendszer jövője koalíciós feszültséghez vezetett. Kóka János, az SZDSZ elnöke egészen odáig ment a nyomásgyakorlásban, hogy többször kijelentette: a koalícióban maradásuk feltétele a több-biztosítós modell bevezetése. Úgy tudjuk, hogy az MSZP vezető politikusai és a miniszterelnök is eltökélt abban, hogy ne engedjen ennek a nyomásnak. Így most leginkább az a kérdés, milyen változást lehetne bevezetni úgy, hogy az a lehető legkisebb presztízsveszteséget okozza az MSZP-nek, illetve az SZDSZ-nek.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő