Erdélyi értelmiségiek és több civil szervezet az Európai Parlament petíciós bizottságához fordult a kolozsvári Babes–Bolyai Tudományegyetemen (BBTE) kialakult helyzet rendezését követelve. A beadványt Kányádi Sándor költő, tizenöt erdélyi magyar akadémikus s a BBTE több oktatója írta alá.
A dokumentum tájékoztatja az európai szervet a romániai felsőoktatás helyzetéről. Bár a magyarok Románia lakosságának 6,6 százalékát teszi ki, a felsőoktatásban tanulóknak csak 4,4 százaléka magyar, és csak 1,6 százalékuk tanulhat anyanyelvén – áll a petícióban, amely kitér a magát multikulturálisnak nevező kolozsvári intézményre, amelynek vezetősége akadályozza a magyar nyelv hivatalos használatát az adminisztrációban, a magyar oktatási vonal nagyobb önállóságát, a magyar tannyelvű karok beindítását. A dokumentum beszámol arról is, hogy a BBTE rektorának javaslatára kizárták az oktatói testületből Hantz Pétert és Kovács Lehelt, amiért azok magyar feliratokat próbáltak elhelyezni.
A beadvány aláírói kérik az EP petíciós bizottságát, szervezzen meghallgatást a kérdésben, és az eset kivizsgálására küldjön képviselőket a helyszínre. Kérelmezik továbbá azt is, hogy a bizottság kezdeményezze a BBTE rektoránál a jogtalanul elbocsátott oktatók viszszahelyezését állásukba, illetve a többnyelvű feliratok elhelyezését az egyetem épületeiben.

Kitört a balhé Szombathely hírhedt bűntanyájánál