Röviden érdemes ismertetni a vb lebonyolítását, amely megegyezik a januári németországi férfitornáéval. Mindegyik csoportból két-két együttes lép tovább, a középdöntőben az A, B, C, illetve a D, E, F kvartett két legjobbja találkozik – egy eredményt mindegyikük magával visz –, majd az itteni hatosok legjobb négy helyezettje keresztbe játszik az egyenes kieséses negyeddöntőben. Ha az olimpiai kvalifikációt tekintjük, a világbajnok egyenes ágon jut ki Pekingbe, a 2–4. helyezettek olimpiai selejtezőt rendezhetnek, az 5–7.-ek pedig részt vehetnek ezen. Attól függően, hogy az Európa-bajnokként már pekingi induló Norvégia hol végez, a határok egy helyezéssel lejjebb sülylyedhetnek.
Talán nem túlzás, hogy Magyarország a legkönnyebb csoportba került. De hogyan választottak akkor a franciák? – adódhat a kérdés, hiszen a házigazdák három ellenfél ismeretében jelölhették ki, hova kerüljenek. Döntésüket bizonyára az motiválta, hogy a könnyebb ágra törekedtek, és valóban: már most biztosnak tűnik, hogy az ABC-térfélről a tavalyi Európa-bajnokság három dobogósa, Norvégia, Franciaország és Oroszország bemasírozhat a legjobb nyolc közé, amivel gyakorlatilag máris olimpiai selejtezős pozícióhoz jut. (A norvégoknak, mint említettük, ez persze semmit nem jelent.)
De nézzük a mi oldalunkat, azaz először a csoportunkat! A második kalapból a spanyolokat ítélhetjük közepes nehézségűnek, a harmadikból elkerültük a két fő veszélyforrást, Ukrajnát és Kínát, a negyedikből remélhetőleg mindegy, ki jött. Ami az ágat illeti, a harmadik kalap két legerősebb egylete – lásd fenn! – a miénken szerepel, a második kaszt leggyengébbike, Ausztria viszont nem. Vitán felül áll, hogy az E jelű kvartettből százszázalékos teljesítménnyel kellene továbbjutni, minden bizonnyal a spanyolok oldalán, az ellenük megszerzett két ponttal. A hatos középdöntőben aztán illene újabb két pontot elcsípni a lengyel–kínai párharc nyertesétől, a többi meccs pedig innentől bizonytalan. De legrosszabb esetben két győzelem is elég lehet a nyolc közé jutáshoz, ahol így is, úgy is irdatlan nehézségű negyeddöntő következik. Aki azt hozza, érem- és Peking-közelbe kerül, mert otthont adhat az egyik olimpiai kvalifikációs négyesnek.
Az értékeléssel egyetért Németh András szövetségi kapitány is: „Amit célul tűztünk ki magunk elé, hogy részesei lehessünk az olimpiai selejtezőnek, arra ez a sorsolás megadta nekünk a lehetőséget. Ennek érdekében nem is kellene mást tennünk, mint a négyesünk élén végezni, és azt követően legyőzni a lengyeleket, mert szerintem ők jönnek be másodikként a D csoportból.”
A magyar válogatott Nimes-ben kezdi meg szereplését, remélhetőleg Dijonban folytatja, s a párizsi Bercy-csarnokban fejezi be. Ahová már csak a legjobb nyolc hivatalos.
A vb csoportbeosztása. A csoport: Kazahsztán, Argentína, Horvátország, Franciaország. B csoport: Ausztrália, Macedónia, Brazília, Oroszország. C csoport: Dominikai Köztársaság, Angola, Ausztria, Norvégia. D csoport: Tunézia, Kína, Lengyelország, Románia. E csoport: Kongó, Japán, Spanyolország, Magyarország. F csoport: Paraguay, Ukrajna, Koreai Köztársaság, Németország.

Orbán Viktor rejtélyes poszttal jelentkezett