Tegnap a parlamentben a földtörvény módosítása váltotta ki a legnagyobb vitát. Gőgös Zoltán, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára azzal indokolta a módosítást, hogy külön kell választani a föld- és talajvédelmi szabályozást. Szerinte a törvénymódosítás csak közvetve érinti a termőföldszerzés szabályait. Az ellenzéki képviselők viszont úgy vélték: a módosítási javaslat teret nyithat a nagytőke még jelentősebb térnyerésének, és ez a családi gazdaságokat sújtja majd leginkább.
Jakab István (Fidesz) szerint az egyik oldalon erős befektetői csoportok vannak, akik „nyomulni akarnak a tőkéjükkel”, a másik oldalon meg mintegy 200 ezer család, amely főállásban akar megélni a földből. A kormány szerint azonban a jogszabály nem elsősorban a 300 hektárnál nagyobb gazdaságok további tulajdonszerzését támogatná. A kormány és az ellenzéki oldal között a javaslat megtárgyalásának menetrendjében sem volt egyetértés. A Fidesz szerint szélesebb körű és hosszabb egyeztetésre volna szükség az ügyben, a kormány kapkod, és elhamarkodottan kezeli a kérdést.
A pénzmosás megelőzéséről szóló törvényjavaslatot viszont támogatták a parlamenti erők. A jogszabálytervezet expozéjában Tátrai Miklós pénzügyminisztériumi államtitkár elmondta: a pénzátutalások teljes körű nyomonkövethetőségét európai közösségi rendelet szabályozza, a javaslat e rendelet alkalmazását segíti elő. – A rendelet a fizetési szolgáltatók számára adatátadási kötelezettséget ír elő a pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni küzdelemért felelős hatóságoktól érkező megkeresésekre – mondta az államtitkár.
Vita volt a Gripen-vizsgálóbizottság felállítása ügyében is. Egy-egy bizottságot állítana fel ugyanis az MSZP és a Fidesz is. A fideszes Simicskó István szerint a vadászgépszerződések ügyében az a 2003-as módosítás a vizsgálandó, amely lényegesen megdrágította az Orbán-kormány által már 2001-ben kialkudott beszerzést. Az MSZP viszont a 2001-ben megkötött szerződést vizsgálná.

Veszélyben a gyereke, ha őket látja