Újra lángokban állt tegnap Dél-Olaszország, miután néhány óra alatt Messinától Cefalúig terjedt az erdőtűz – adta hírül a Corriere della Sera. Szicília partvidékén a tűzgócok száma rövid idő alatt megsokszorozódott, az emberek tömegesen menekültek. Legalább hárman életüket vesztették, egy ember eltűnt, húszan megsérültek, egy nő és egy férfi súlyosan megégett.
Az oltásba minden környékbeli önkéntes és hivatásos tűzoltó bekapcsolódott, ám a helikopterek az erős sirokkó miatt nem tudtak felszállni és vizet szivattyúzni a tengerből. Emberek tucatjai számára maga volt a pokol a kedd éjszaka és a tegnapi nap, amit menekülő útvonalaktól elvágva, a közelítő lángok között töltöttek. Délutánra a helyzet már-már kezelhetetlenné vált, az olasz kormány bevetette a katonaságot és a tengerészetet is. Cefalú városát sűrű fekete füstfelhő borította el, a lángok már a San Raffaele Giglio-kórházat veszélyeztették. Felmérhetetlen természeti értékek váltak a lángok martalékává, ősfákkal, növényritkaságokkal teli területek semmisültek meg. Riadót fújtak Stretto városában is, miután lángolni kezdtek a települést körülvevő domboldalak, Naso, Gioiosa Marea és San Giorgio egy részét a csendőrök kiürítettek, Presti szélén tegnap hajnalra több épületet felemésztett a tűz.
A római magyar konzuli hivatalhoz tegnap estig estig nem érkezett jelzés arról, hogy magyarok veszélybe kerültek volna – tájékoztatta lapunkat a kirendeltség ügyeletese.
Miközben a mentőegységek kétségbeesett küzdelmet folytattak a nyolc kilométer hosszan tomboló tűzzel, a lángok újabb és újabb helyekről törtek elő, jobbára a szintén folyamatosan tevékenykedő gyújtogatók keze nyomaként. Campaniában és Pugliában több gyanúsított is csendőrkézre került, egy 47 éves marokkói férfit éppen gyújtogatás közben fogtak el, Garganóban pedig a katonák ártalmatlanítottak egy 17 éves fiút, aki közölte: azt teszi, amit mások is, másrészt pedig kis izgalomra, kalandra vágyott.
Mint arról beszámoltunk, Délkelet-Olaszországban heteken át tomboltak az erdőtüzek, amelyeket jobbára gyújtogatók okoztak. A Természetvédelmi Világalap (WWF) szerint az erdőtűz hatalmas üzlet, a felégetett talajon ugyanis 15 évig tilos a növénytermesztés, így könnyen lehet új beépíthető területeket vásárolni.
Megkezdődött a Bécsben támadásra készülő ISIS-szimpatizáns pere + videó
