2004. május 9.: Kendertüntetés rendőri brutalitással: hat személyt állít elő a hatóság az ellendemonstrálók közül a könnyű drogok legalizálásáért küzdők tüntetéséről. Az ellentüntetőkkel szemben erőszakosan léptek fel a rendőrök, egy kiskorú gyermeket a földre löknek és betonhoz szorítják a fejét, s másokat is bántalmaznak. Egy háromgyermekes családanyát annak ellenére vonszolnak el a lefoglalt területről, hogy még csak nem is hangoskodott.
2004. május 19.: Életveszélyesen megfenyegetik Kubatov Gábort, a Fidesz soroksári elnökét. „Meghalsz, Kubatov!” szerepel a postaládájába dobott levélben. A politikus előzőleg az MSZP által támogatott polgármesterrel szemben nyolcvanmillió forintos jogcím nélküli kifizetés gyanúját fogalmazta meg.
2004. június 6.: A Fidesz európai parlamenti választási nagygyűlése közben a Dunán az MSZP hajója vonul az „Állítsuk le együtt a Fidesz hazugsággyárát!” hatalmas transzparenssel. Előtte ugyanezzel a szöveggel fizetett hirdetéseket tettek közzé a kormánybarát sajtóorgánumokban. Ezzel minden fellépést szükségesnek tartanak a polgári párt ellen, s burkoltan előre szentesítik akár az erőszakos cselekményeket is.
2004. június 9.: Horváth Lászlót, a MIÉP soproni elnökét feltehetően a Köztársasági Őrezred tagjai kiemelik a tömegből és földre teperik, amiért Medgyessy Péter kampányrendezvényén nemtetszésének adott hangot. Horváth fiát, aki apja segítségére sietett, és még egy személyt szintén bántalmaznak. A soproni politikus ellen szabálysértési eljárást indítanak.
2004. október 12.: „Lovas Istvánt kibelezni, kiherélni, Orbán Viktort élve megnyúzni, Kövér Lászlót lámpavasra húzni, Bencsik Andrást késhegyre szúrni, az öszszes Magyar Nemzet-est fejbe rúgni… Áldja meg az Isten Horn Gyulát!” – uszít imigyen a (többek közt állami vállalatok által támogatott) Budapest Rádió élő adásában, Fiala János műsorában a Tilos Rádióból ismert Paizs Miklós.
2004. október 29.: A budapesti Károlyi Mihály-szobornál rendezett baloldali megemlékezésen, illetve tüntetésen Bächer Iván, a Népszabadság munkatársa először kérdőre vonja a Magyar Nemzet fotósát, miért fényképez, majd ráüt a gépére.
2004. november 24.: Életveszélyesen megfenyegetik a Lungo Drom Nógrád megyei elnökét és családját. Jónás Gábort felesége, leánya megbecstelenítésével, unokája elgázolásával fenyegetik, ha folytatja a kampányolást a szécsényi választókörzetben a fideszes jelölt, Nagy Andor javára az időközi képviselő-választás előtt.
2004. december 10.: A kormányellenes tüntetőket nem engedik Gyurcsány Ferenc Szemlőhegy utcai villájához vonulni. Kocsis Imrét, a Lelkiismeret ’88 csoport vezetőjét a Margit hídon fogják le, másik hét személyt pedig a Margit utcában, amikor már hazafelé tartanak. Kocsist és társait utóbb felmentik.
2005. március 8.: Bombariadó szakítja félbe az agrártárca és a gazdák tárgyalásait. Egy ismeretlen ugyanis az egyik napilap szerkesztőségébe telefonált a később alaptalannak bizonyuló fenyegetéssel. Körmenden közben föltérképezi a rendőrség, mely vállalkozókkal vontathatná el a demonstráló gazdák munkagépeit.
2005. április 27.: A Magyar Nemzet munkatársát, Török Lászlót nem jogerősen egy év próbára bocsátja a Pesti Központi Kerületi Bíróság, mert a K&H-ügyről szerintük megrágalmazta a felperest, az akkori sportminisztert, Gyurcsány Ferencet.
2005. május 25.: Elszállítják a rendőrök a Jobbik aktivistáit, mert útját merészelték állni az MSZP akciózóinak, akik a kihívás napja alkalmából egy Trabantot toltak Budapesten.
2005. május 25.: Bégány Attila, a Jobbik tagja Bibó István szobrának avatásakor a miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc beszéde alatt transzparenst feszít ki, amelynek szövege: „Gyurcsány Ferenc, hungarofób lépéseid miatt nem vagy méltó a Bibó-szobor avatására”. A rendőrök erőszakkal hurcolják el Bégányt a helyszínről.
2005. június 15.: Újabb lejárató kampányt terveznek a Miniszterelnöki Hivatalban Orbán Viktor ellen – adja hírül egy internetes portál. Többek közt azt kívánnák elhitetni, hogy ügynök volt, jelenleg milliárdos, családjában pedig diktátor.
2005. június 19.: Ellopják Szijjártó Péter fideszes politikus házából laptopját és táskáját, amelyekben a Gyurcsány Ferenc meggazdagodását vizsgáló bizottság dokumentumait, adatait is tárolta.
2005. június 23.: Egy kőbányai lakos arról tájékoztatja a polgári köröket, hogy olyan nyilatkozatot szerettek volna aláíratni vele, amelyben megerősíti az MSZP-tagságát. A két férfi megfenyegette, hogy bajok lehetnek a nyugdíjával, ha ezt nem teszi meg.
2005. augusztus 18.: Kiderül, hogy a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat egy tagja a Magyar Szigeten elvesztette a kilétét fölfedő igazolványát. Ebből a szervezők számára nyilvánvalóvá válik, hogy megfigyelik őket.
2005. szeptember 25.: Hámori Csaba, az MSZP Baloldali Tömörülés platformjának alelnöke miután durván szidalmazta, éles fegyvert fog vadászat közben egy földtulajdonosra Kesztölc határában. Az MSZMP Politikai Bizottságának volt tagját, a KISZ egykori első emberét felfüggesztett börtönbüntetésre ítéli ezért a bíróság 2007. május 10-én.
2005. október 1.: Az önkormányzatok napjának ünnepségén a Parlament előtt elkobozzák azokat a transzparenseket, amelyek a kormányt kritizáló feliratokat tartalmaznak. Becsky Tibor debreceni önkormányzati képviselő később feljelentést tesz, amiért civil ruhás rendőrök nem engedték felmutatni „Több pénzt az embereknek, több pénzt az önkormányzatoknak” feliratú plakátját.
2005. október 28.: Állandó igazoltatással igyekszik az ellentüntetőket elriasztani a rendőrség a XII. kerületi turulszobornál Gusztos Péter és Ungár Klára által tartott demonstráción.
2006. január 20.: Nagykőrösön a szocialista suttogópropaganda azzal vádolja Czira Szabolcsot, a város fideszes polgármesterét, hogy veri a feleségét, és hogy öngyilkosságot kísérelt meg.
2006. január 20.: A Fidesz kecskeméti irodájába egy középkorú férfi szabadul be, aki tör-zúz és ordibálva a Fideszt szidalmazza.
2006. február 8.: Németh Zsolt, a Fidesz külügyi kabinetvezetője megdöbbentőnek nevezi, hogy a Külügyminisztérium politikai államtitkára, Bársony András burkoltan megfenyegette a Teleki-intézet egyik munkatársát, amiért az bírálatot merészelt megfogalmazni a kormánnyal szemben.
2006. február 15. előtt: Pécsett egy, a Fidesznek szórólapokat terítő idős hölgyet egy tömbházban súlyosan bántalmaz egy férfi, aki indulatosan arra szólítja föl, hogy a párt kampányanyagát ne a postaládákba, inkább a kukába dobja. A nyugdíjas hitoktató nőt a férfi végül úgy nekilöki a kapunak, hogy a hölgynek eltörik a karja és a lába is megsérül.
2006. február 24.: A püspökladányi fideszes lakossági fórumra tíz, fekete símaszkot viselő ember rohan be általános megdöbbenést és félelmet keltve. Az elkövetők később azt vallják, hogy a Magyar Szociális Zöld Párt aktivistái és Pokorni Zoltánt akarták párnákkal megdobálni.
2006. február 25.: Gyurcsány Ferenc hírhedt kóbor kutyás beszéde, amelyben az egész polgári oldalt megfenyegette. A kormányfő Veszprémben szó szerint azt mondta: „Ha valakik kóbor kutyákat küldenek … ki az utcára, erre a válasz nem az, hogy mi pedig veszett rókákat. A válasz az, hogy a kóbor kutyákat befogjuk és telepre visszük…”
2006. március 3.: Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője bejelenti, hogy életveszélyesen megfenyegették több trágár hangvételű levélben. A politikus mindaddig nem fordul a rendőrséghez, amíg a fenyegetések csak írásos formában érkeznek.
2006. március 4.: Bayer Zsoltot, a Magyar Nemzet munkatársát megfenyegetik egy levélben. A helyesírási hibáktól hemzsegő irományban egy illusztráció is található, amely az író fotójával egy felakasztott embert ábrázol, „mocsadék állat” felirattal. A fasisztoid tartalmú levélben a küldője mégis inkább a budai hegyekben elásott géppisztolyából egy golyót helyez kilátásba Bayernek, mondván: „Mától ketyeg a bomba.”
2006. március 5.: Drávaszentesen egy fideszes aktivista hölgyet bántalmaz szomszédja, aki az MSZP-nek gyűjt ajánlószelvényeket. A szocialista férfi először sértegeti, majd fojtogatja, végül a földre löki az asszonyt, akit sérülései miatt a nagyatádi kórházba kell szállítani.
2006. március 13.: Megtámadják a Fideszt reklámozó tricikliket Kecskeméten. Bántalmazzák, s megdobálják a reklámcég alkalmazottait. Az egyik dolgozó felületi hámsérülést szenved az arcán, ezért elhagyja munkahelyét.
2006. március 14. előtt: Mihálygergén életveszélyesen megfenyegettek és felpofoztak egy fideszes aktivistát. A férfi éppen szórólapozott, amikor egy mellette megálló autóból kiugrott egy ember, és kétszer pofon ütötte, majd azzal fenyegette meg, hogy megöli, ha még egyszer találkoznak.
2006. március 14.: Nyilvánvaló megfélemlítési céllal lépfenét imitáló fehér port tartalmazó levélküldeményt kap Deutsch-Für Tamás, a Fidesz országgyűlési képviselője.
2006. március 15.: A Nemzeti Múzeum homlokzatán mesterlövészekkel biztosított központi kormányzati ünnepség alatt a Múzeum körúton kormánypárti aktivisták trágárul szidalmazzák, s meglökdösik az ellenvéleményt nyilvánítókat. Egy tizenhárom éves kislányt – a televíziós felvételeken jól láthatóan – egy férfi durván állon vág.
2006. március 17.: Szocialista szórólapokkal együtt viszi ki a postás a nyugdíjakat Győrött. A panasztevő nyugdíjasok beszámolója szerint a postások felsőbb utasításra hivatkoznak. Az ilyen eljárás alkalmas idős emberek megfélemlítésre, hisz azt közvetíti: az MSZP-től kapjátok a pénzt, baj lesz, ha nem rá szavaztok.
2006. március 22.: Levélben megfenyegetik Orbán Viktort, hogy rábírják a választási küzdelemtől való visszalépésre. Az üzenet szerint „A kölykeidet elraboljuk, le fogjuk darálni… és kutyatápot csinálunk belőlük.”
2006. március 25.: Levélben életveszélyesen megfenyegetik Áder Jánost, a Fidesz frakcióvezetőjét és Szijjártó Pétert, a párt szóvivőjét. Kereszteket rajzoltak a politikusok fényképeire és temetkezési vállalkozások hirdetéseit mellékelték a küldeményhez.
2006. március 28.: Gyurcsány Ferenc bejelenti, hogy külföldi bűnözői csoportok robbantásos merényleteket akarnak elkövetni a választási nagygyűléseken. Az MSZP-s milliárdos mindenki számára egyértelműen a polgári szövetség sok tízezer embert vonzó kampányzáró nagygyűlését akarja megakadályozni.
2006. április 3.: Életveszélyesen megfenyegetett egy MSZP-párttag négy, plakátot ragasztó fideszes aktivistát Sárbogárdon, és állásukból való kirúgatásukat helyezte kilátásba.
2006. április 19. előtt: Veres János pénzügyminiszter – a hangfelvétel tanúsága szerint – megfenyegeti a mátészalkai körzet polgármestereit, hogy ha rosszul szerepel az MSZP a településükön, nem részesülhetnek majd a központi fejlesztési forrásokból.
2006. április 21.: Gyurcsány Ferenc megfenyegeti a lakosságot, hogy a leghatározottabban fel fog lépni a rendőrség, ha a négy évvel ezelőttihez hasonló tiltakozások lesznek. Kijelenti: a kormány a 2002-es tapasztalatok alapján megtette a szükséges lépéseket, ha a választások után egyesek a rend megzavarására készülnének.
2006. június 3.: Éberling Andrást, a Magyar Nemzet fotósát, majd a segítségére siető Veres Viktort, a Blikknél dolgozó kollégáját brutálisan összeverik a rendőrök egy futballmérkőzés után. Lapunk munkatársának az volt a „bűne”, hogy a rend őreit „intézkedés” közben kapta lencsevégre.
2006. július 7.: Tömegoszlatási bemutatót tart a Rendészeti Biztonsági Szolgálat, hogy demonstrálja, miként képes a tömegrendezvényeken a rendet helyreállítani. Az állítólagos apropót a Magyar Nemzet fotósának június 3-i rendőri bántalmazása szolgáltatja, ám a későbbi őszi események tükrében nyilvánvaló, hogy a lakosság megfélemlítése volt az egyetlen cél.
2006. augusztus 8.: Ajánlószelvények gyűjtése közben bántalmaznak egy Fidesz-aktivistát a főváros XXII. kerületében. Egy lakó minősíthetetlen hangú kiabálás után ököllel ad nyomatékot mondandójának.
2006. augusztus 29.: Tarlós Istvánt, a Fidesz–KDNP főpolgármester-jelöltjét szándékosan provokálja Merker Dávid, az SZDSZ Új Generáció alelnöke, mondván, ne látogasson zsinagógát, hiszen őt az úgymond szélsőjobboldali Jobbik is támogatja.
2006. szeptember 18.: Az MTV székházának az ostromlókkal szembeni védelmére kirendelt rendőröket nagy valószínűséggel provokációs céllal magukra hagyják. Nem küldenek semmilyen erősítést bajtársaiknak, holott a szomszéd utcában és magában az épületben is jelentős erők állomásoznak.

Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból