A tavaly augusztus 25-én Nyitrán megvert magyar diáklány, Malina Hedvig esetét a Szlovák Biztonsági Szolgálat is vizsgálta. A titkosszolgálatok a három legfőbb közjogi méltóságnak készítettek jelentést az ügyről, azt azonban nem lehet tudni, milyen szempontból vizsgálták az esetet, és milyen megállapításokra jutottak. A magyar diáklány ügyvédjének, Roman Kvasnicának átadott nyomozati anyagok és jegyzőkönyvek között ugyanis titkosrendőrség jelentései nem találhatók.
Roman Kvasnica a pozsonyi Új Szónak nyilatkozva elmondta, a Dobroslav Trnka főügyész által megbízott öttagú csoport munkájával kapcsolatban szkeptikus, nem hiszi, hogy kiderítik az igazságot. A csoport egyébként a múlt héten kezdte meg munkáját, Malina Hedviget is ki akarták hallgatni, ő azonban nem tett vallomást, mivel a nyomozók nem tudták vele közölni, mi ellene a vád. A „Trnka-csoport” ugyanis nem a Hedvig elleni támadást vizsgálja, illetve a leállított nyomozást folytatja, hanem az egykori titkos ügynök, Peter Korcek feljelentése alapján indult vizsgálatot folytatja, amely a diáklány „hazugságait” hivatott bizonyítani. Az ügyvéd állítja: „Malina Hedvig, az ő igaza és a bizonyítékok súlya már a támadás napján sem volt fontos. Minden jel arra mutat, hogy itt előre megszervezett titkosszolgálati akcióról van szó, amelyet felsőbb érdekek irányítanak.”
Göncz Kinga külügyminiszter tegnap az MTI-nek elmondta, lesz magyar–szlovák informális kormányfői találkozó a hét végi lisszaboni EU-csúcson. Németh Zsolt (Fidesz), a parlament külügyi és határon túli magyarok bizottságának elnöke kijelentette, a találkozón a Benes-dekrétumok megerősítése mellett fel kell vetni a Selye János Egyetem leminősítésének tervét, a magyar földrajzi nevek használatának szlovákiai korlátozását és a révkomáromi magyar múzeum ügyét. Utóbbi intézmény igazgatójának menesztését tervezik, amiért a múzeum vezetősége részt vett a Terror Háza kitelepítésről szóló kiállításának megnyitóján.
Döbbenetes sérülés, kómába került a Győrben nagy sikert arató sportoló
