Egyetlen Pálinger, egyetlen pont

Női kézilabda-válogatottunk gyengécske játékkal és Pálinger Katalin bravúrjaival 26-26-os döntetlent játszott a spanyolokkal tegnap a franciaországi világbajnokság E csoportjának utolsó mérkőzésén. Így bár elsőként jutott be középdöntőbe, csak egy pontot visz oda.

2007. 12. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kongó legyőzésekor, hétfőn este csak válogatottunk teljesítménye hullámzott, kedélye nem. Mindenki gyorsan napirendre tért a sajátos forgatókönyv alapján kialakult 33-20 felett, Németh András sem bonyolította túl a történteket. Beérte annyival, hogy az ötvenpercnyi jó és tízperces gyenge játék az előző napinál már elfogadhatóbb arány, ezt kell még tovább javítani. A szövetségi kapitány ezután megtekintette a Spanyolország–Japán mérkőzést, és meglepve konstatálta, hogy az ellenfeleiket az első félidőben túljátszó és túlfutó ázsiaiak a hajrára összeomlanak, amúgy zseniális irányítójuk váltogatva követ el elméleti ostobaságokat és gyakorlati, technikai hibákat, így az európaiak azt veszik észre, hogy egyszer csak minden különösebb erőfeszítés nélkül ölükbe hullik a 36-29-es diadal. Ezzel annyiban mindenképpen tisztult a kép, hogy az E csoport két továbbjutója matematikailag is ténnyé vált, tegnap este még a középdöntőbe bevihető két pontot kellett elosztani. Illetve dehogyis kellett, természetesen mindkettőt meg akarta tartani csapatunk. Németh András ennek megfelelően így intett óvatosságra a megbeszélésen: „Vigyázzunk, mert a spanyolok számomra is váratlanul összekapták magukat, erőteljes és hatásos kézilabdát mutattak be.”
A mieink ellenben erőtlenül, de legalábbis hatástalanul kezdtek. Középre pufogtatott átlövéseikkel és kihagyott ziccereikkel naggyá tették a rivális addig gyengécske kapusát, védekezésben pedig nem léptek ki, így Pálinger négy bravúrja dacára 5-2-es hátrányba kerültek. Az amúgy is zilált helyzet Vérten combsérülése és a növekvő különbség (3-7, 7-11) miatt tovább rosszabbodott, amit alig hittünk el, mert a spanyolokat korábban rendre elintéztük, ráadásul ezúttal nélkülözték a közelmúlt két kulcsfiguráját, Boxot és Frailét. De tegnap sajnos a középszer is elegendő volt számukra, a félidőbeli 14-13-as előnyükhöz mindenképpen. Ehhez egyrészt az kellett, hogy Pálinger elcsípjen a hajrában két hetest, másrészt az, hogy elöl két labdát is taccsra húzzon csapatunk; ha magunkat verjük, azt egy szem kapus nehezen akadályozza meg.
Néhány újabb Pálinger-mutatvánnyal és Kirsner két góljával gyorsan sikerült 19-17-re fordítani, de ezt elsősorban a szerencsének köszönhettük, ami sajnos forgandó. A spanyolok Mangue révén vissza is vették a vezetést, miközben Tóthék rojtosra lőtték a kapusukat. Az előző éjszaka a japánok által kizsigerelt vetélytárs egyre fáradt, vb-hez méltatlan labdakezelési hibákat követett el, de nem tudott annyit bakizni, hogy az magyar győzelmet eredményezzen. A 26-26-os döntetlennel csoportelsőként, egy pontot szerezve és egyet veszítve kel útra Dijonba csapatunk, ám ez utóbbit sokkal keményebb ellenfelekkel szemben kellene valahogy visszanyerni.
Németh András kesernyésen és tömören foglalta össze a lényeget: „Nagyon rosszul és idegesen játszottunk. Így nem lehet kézilabdázni.” Holnaptól végképp nem.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.