Hillary Clinton. A 42. amerikai elnök jogász végzettségű, hatvanéves felesége önálló politikai karrierbe kezdett, és New York állam szenátora lett, majd alapos előkészületeket követően januárban bejelentette indulását a demokrata elnökjelöltségért. Alighanem a vezető jelöltről van szó, például a kampánypénzek gyűjtése (szeptember végéig 91 millió dollár) terén. Metodista vallású, bár liberális politikai nézetei miatt ennek senki nem tulajdonít nagyobb jelentőséget. Támogatja az abortuszt, ellenzi a homoszexuális-házasságot, de annak alkotmányos tiltását is, engedélyezését a tagállamokra hagyná. Megszavazta az iraki háborút, de mára a fokozatos kivonulást szorgalmazza. Az illegális bevándorlók tekintetében támogatja részleges legalizálásukat, és az elválasztó kerítést is a mexikói határon. Az egészségbiztosításban szövetségi hálót alakítana ki. A Háárec izraeli napilap „Ki a legjobb jelölt Izraelnek?” egytől tízig terjedő skáláján 7,6 pontot kapott.
Mike Huckabee. Az ötvenkét éves konzervatív politikus, Arkansas volt kormányzójának váratlan előretörését hiteles konzervativizmusa indokolja liberálisabb párttársaival szemben. Baptista, teológiát végzett, több vallási témájú könyv szerzője. Országosan ismert: miután cukorbetegségét diagnosztizálták, drámai, közel félmázsás fogyást produkált egy év alatt. Ellenzi az abortuszt, ahogy a homoszexuálisok házasságát is. Feltétlenül támogatja Bush Irak-politikáját. Támogatja az illegális bevándorlók részleges legalizálását, de szerinte megoldhatatlan az a republikánus terv, amely kilátásba helyezi az együttműködést megtagadók deportálását. A jelenlegi egészségbiztosítást javíthatatlanul rossznak tartja, de ellenzi egy szövetségi szintű rendszer megteremtését, és bátorítaná a privát befektetőket. A Háárec-skáláján 6 pontot kapott. Szeptemberig mindössze 2,3 millió dollárt gyűjtött.
Rudy Giuliani. New York már-már hősi imázsra szert tett 2001. szeptember 11-i polgármestere hatvanhárom éves, háromszor nősült. Az olasz származású, katolikus politikus egyelőre magabiztosan vezeti a republikánus jelöltek sorát, ha mint azt sokszor a szemére vetik, a párt liberális szárnyához tartozik is. Szeptemberig 47 millió dollárt gyűjtött. Támogatja az abortuszt, a házasság kivételével támogatja a homoszexuális-kapcsolatok törvényesítését is. Ellenzi egy iraki kivonulási ütemterv megalkotását, támogatta a Bush-kormányzat csapaterősítési politikáját, szerinte a kudarc szélesebb regionális konfliktushoz vezetne. Az illegális bevándorlók tekintetében támogatja részleges, súlyos feltételekhez kötött legalizálásukat, és az elválasztó kerítést is a mexikói határon. Az egészségbiztosítás piaci alapokon javítana, és kizárná a szövetségi szintű, átfogó megoldást. A Háárec-listán a legmagasabb, 8,4 pontot kapta.
Barack Obama. A demokrata kampányba üstökösként berobbant illinois-i szenátor negyvenhat éves, jogász- és bölcsészvégzettségű. Hívei szerint míg Clinton ellen van muníciójuk a republikánusoknak, ő nehezen sebezhető, legfeljebb „tapasztalatlansága” miatt. Támogatja az abortuszt, ellenzi a homoszexuálisok házasságát, de annak alkotmányos tiltását is. A kezdetektől ellenezte az iraki háborút, most a fokozatos kivonulás híve. Támogatja a törvénytelenül az Egyesült Államokban élő külföldiek jogi helyzetének rendezését, de a kerítésépítést is a mexikói határon. Nemzeti egészségbiztosítási rendszert vezetne be a biztosítással nem rendelkezőknek, és lehetővé tenné, hogy az emberek válasszanak az új rendszer és a privát megoldások között. Az új rendszerbe lépni nem lenne kötelező, de az minden gyermekre automatikusan kiterjedne. A Háárec skáláján a legalacsonyabb, 5-ös osztályzatot kapott, alighanem a palesztinok iránti megértő nyilatkozatai miatt. A Jézus Szentháromsága Egyház chicagói istentiszteletein vesz részt.
John Edwards. Az ötvennégy éves volt észak-karolinai szenátor korábban kártérítési sztárügyvédként már ismertté vált, de akkor vonult be az országos köztudatba, amikor 2004-ben a George W. Bush elnököt sikertelenül kihívó demokrata John Kerry alelnökjelöltje volt. Támogatja az abortuszt, ellenzi a homoszexuálisok házasságát, de annak alkotmányos tiltását is. Támogatta az iraki háborút, ellenezte a csapaterősítéseket, és most a fokozatos kivonulás híve. Részlegesen legalizálná a törvényellenes bevándorlókat, és fokozná az együttműködést Mexikóval a határőrizet tekintetében. 2012-ig átfogó, minden amerikaira kiterjedő egészségbiztosítási rendszert vezetne be, amelyet a Bush-kormányzat adócsökkentési intézkedéseinek visszavonásával finanszírozna – ez kampányának a riválisoktól leginkább elütő eleme. Eddig 30 millió dollárt gyűjtött. A Háárec-listán 5,87 pontot kapott.
Mitt Romney. Massachusetts volt kormányzója, akinek a sok amerikai által szektásnak vélt mormon vallása jelenti a legfőbb ismertetőjelét. Ebből adódik, hogy fokozottan kell bizonyítania a hagyományos, protestáns republikánus szavazóbázis előtt, ráadásul konzervativizmusa sem áll szilárd lábakon. Meglehetősen vastag a kampánypénztárcája, szeptemberig 62 millót gyűjtött, amit vagyonából is kiegészíthet szükség esetén. Ellenzi az abortuszt, kivéve az anya életének védelme, vagy erőszak eredményezte terhesség esetén, ellenzi a homoszexuális-házasság és -együttélés elismerését, bár kormányzóként Massachusettsben támogatta az utóbbit. A hatvanéves, MBA-végzettségű politikus ellenezte a 2008-as iraki kivonulásra vonatkozó kezdeményezést, és támogatta a csapaterősítést. Ellenzi az illegális bevándorlók legalizálását. Az egészségbiztosítás nélküliek lefedését nemzeti rendszer nélkül képzeli el, és a tagállamokat is arra sarkallná, hogy piaci megoldást találjanak erre a problémára. A Háárec listáján 6,5 pontot kapott.