Egészen eddig legalább a kerethirdetés gördülékenyen ment a magyar labdarúgásban. Az aktuális szövetségi kapitány az aktuális mérkőzés előtt meghatározott idővel kijelölte a válogatott keretét. Most azonban nincs kapitány – keretnek viszont lennie kell. Csapatunk ugyanis február 6-án Cipruson Szlovákia ellen lejátssza idei első mérkőzését, s az európai szövetség előírja, hogy a meccs előtt három héttel nyilvánosságra kell hozni a harmincas névsort. A Magyar Labdarúgó-szövetség tegnap eleget tett ennek a kötelezettségnek. (Ebből megtudhatjuk például, hogy az elnökségi eltiltását letöltött Huszti Szabolcs újra kaphat meghívást.)
Kapitány tehát nincs, de keret van. Adódik a kérdés: ugyan ki jelölte ki? Nem találnák ki: az „illetékes részleg”. Nem bizottság, nem testület, hanem részleg, ráadásul illetékes. Mintha az MLSZ a nyolcvanas évekből itt felejtett üzemegység lenne. Ha már ez a hivatalos neve, Koltai Róbertet ki nem hagynánk belőle, de ne tréfálkozzunk, az illetékes részleg „világos és áttekinthető hivatali rend szerint” végzi működését.
Látatlanba lefogadtuk volna, hogy Kisteleki István tagja a részlegnek. Szekeres Tamás technikai igazgató szerepe nyilván csak formaság, nehogy egyszemélyes jelleget öltsön az illetékesség. Ezzel az erővel a „segítői hármast” is be lehetett volna vonni a munkába, hiszen Bicskei Bertalannak, Dunai Antalnak és Mészöly Kálmánnak éppen az – vagy már csak volt? – a feladata, hogy segítsék a kapitány munkáját.
Van persze másik megoldás. Mindenki végzi a maga dolgát. Az elnök csak elnököl, nem illetékeskedik, és nem akar egy személyben elnökség és olykor kapitány is lenni, a technikai igazgató igazgat, s nem igyekszik új masszőrfogásokat meghonosítani, az elnökség mer élni a hatáskörével, és – határidőre – megválasztja a szövetségi kapitányt, a szövetségi kapitány önállóan készít programot és kijelöli a válogatott keretet.
Nem részlegesen, és a csakis őt megillető illetékességgel.
Djokovics ráijesztett a családjára, majd röviden felelt: erre számít Sinner ellen
