Bulvárkacsának nevezte azt a napokban megjelent sajtóértesülést a Food Express vállalatcsoport elnöke, miszerint a céget korábbi üzlettársa, az ismert fitneszvállalkozó, Schobert Norbert cége perli 8 millió forintos tartozás miatt. – Nem kaptunk hivatalos értesítést arról, hogy az Update Zrt. felszámolási eljárást kért ellenünk, ezt az egyik bulvármagazin szellőztette meg – mondta lapunknak Zsidek László.
A televíziós műsorokból Ízvadász néven is ismert gasztronómiai szakember ezzel együtt nem tartja jogosnak az Update nyolcmilliós követelését. A hírek szerint ugyanis Schobert Norbert azt állítja, a Food Express tavaly nyár óta nem fizette ki cégének a havi egymillió forintnyi licencdíjat és marketing-hozzájárulást, ezért kérte a felszámolást az egyébként is tönk szélén álló vállalkozásra. Zsidek László szerint viszont arról van szó, hogy a korábban velük szerződött fitneszgurunak a nagy reklám ellenére mégsem sikerült fellendítenie a Food Express diétás vonalát. Ráadásul a Norbi-féle ételek licencét birtokló Update Food Kft. eközben a konkurens Gastroyal holding tagja lett.
Zsidek László hangsúlyozta: sem az ő vállalatcsoportja, sem a Food Express márkanevet nemrégiben megvásárló United Food Kft. nem áll felszámolás alatt. Ezzel együtt a Magyarországon elsőként, 1995-ben alapított ételkiszállító cég egyik leányvállalata hamarosan mégis lehúzza a rolót, ebbe a helyzetbe viszont az ügyvezető szerint a CIB Bank sodorta a társaságot.
Az 1995-ben alapított Food Express családi vállalkozásként indult, a tulajdonosok a mai napig a Zsidek család tagjai. A napjainkban négyszáz főt foglalkoztató társaság az első munkanapon 30 adag ételt adott el, a napi adag mára harmincezerre nőtt.
– Az ételek áfájának 20 százalékra emelése, az élelmiszer-drágulás és a megszorítások miatt árérzékennyé vált magyar fogyasztói szokások éppúgy ellehetetlenítették a Food Express működését, ahogy az éles piaci verseny is – közölte Zsidek. A két éve uniós normák szerint Ercsiben felépített termelőüzem hitelezését ráadásul nemrég váratlanul felmondta a pénzintézet. A CIB Bank döntésének következményeként az 1,7 milliárd forintos beruházásból létrehozott, alig egy éve működő üzem tulajdonjoga a banké lett, a Food Express pedig működésképtelenné vált, miután a pénzintézet a számláit is zárolta. Sajtóhírek szerint a bank a lízingelt járműflotta után fizetendő törlesztés elmaradására hivatkozva bontotta fel a szerződést, az autókat pedig árverezni fogják. – Hosszas átütemezési tárgyalások után hozta meglepő döntését a bank – fogalmazott Zsidek László.
A Food Express-ételek viszont továbbra is a piacon maradnak, mert az anyagi csőd előszelében az ismert márkanév nemrég gazdát cserélt. A jövőben az alig néhány hete létrehozott United Food Kft. gyártja és szállítja házhoz a cég termékeit. A két vállalkozás tulajdonosi köre között nincs átfedés, Zsidek a jövőben „csak” szakmai tanácsadóként segíti a United Food munkáját. Az új vállalathoz ma is hozzátartozik az E-food márkanév, és várhatóan a Total Food is beáll a sorba. Becslések szerint a Food Express márkanévvel és ügyfeleivel együtt az új vállalkozás mostanra az egyik legnagyobb szereplővé lépett elő, az étel-házhozszállítási piac 40 százalékát kontrollálja majd.
Szcientológia a háttérben? Az objektivszcn.blog.hu weboldal hozzászólásai közt több bejegyzés is azt állítja, hogy a Food Express egyes vezetői a szcientológiai egyházhoz kötődő cégekkel, például a tanfolyamokat, tréningeket szervező Business Success-szel álltak kapcsolatban – írja a Figyelőnet internetes portál. Az ebédszállító volt alkalmazottai szerint az hozta ilyen nehéz helyzetbe a céget, hogy a „képzések” rengeteg pénzt vittek el a büdzséből. A „mérhetetlen pénzkivonás” következtében az árak nőttek, a területi képviselők jutaléka és az adagok viszont csökkentek – állítja az egyik blogbejegyző.
Csurka Istvánnak mindenben túl korán volt igaza - az író-politikusra emlékeztek a Terror Háza Múzeumban