Stabilizálódott, de továbbra is életveszélyes az állapota két fiatalnak, akik a Tökön vasárnap este összetört körhintán ültek. A Heim Pál Gyermekkórház Madarász utcai épületében ápolt fiatal lány koponyatörést szenvedett és hasüregi vérzése van, még napokig intenzív ellátásra szorul. A másik ideszállított, súlyos állapotban lévő kamaszt arc- és nyaki sérülés miatt kellett megműteni. Az intézményben további három gyereket is bent tartottak megfigyelésre, őket agyrázkódással, eszméletvesztéssel, zúzódásokkal vették fel – mondta el lapunknak Buncsik Ildikó sajtóreferens. A János kórházban is az intenzív osztályon kezelnek egy 14 éves gyermeket, az ő állapota is életveszélyes, de sikerült stabilizálni. Ugyanitt három kamasz fekszik még zúzódásos sérülésekkel, egyiküknél fennáll a combsérv kialakulásának veszélye, de jó eséllyel nyolc napon belül gyógyulnak. Négy felnőttet láttak még el a János kórházban, míg az Állami Egészségügyi Központba egy beteg került, de őket már hazaengedték.
*
A budaörsi rendőrkapitányság közigazgatási hatósági eljárásban kezdte meg a baleset körülményeinek kivizsgálását, tegnap műszaki szakértő és munkabiztonsági felügyelők tartottak szemlét a helyszínen. Elsődleges műszaki szakvélemény ma várható – közölte lapunkkal Farkas Norbert, a kapitányság bűnügyi osztályvezetője. Elmondta azt is, hogy az összetört berendezésnek friss, néhány hónapos működési engedélye van, az eljárás alatt többek közt azt is ellenőrzik, mennyire volt szabályszerű ez a műszaki szemle. A szerkezet egyébként tízéves, üzembe állítása után nem sokkal már megsérült és átépítették. Úgy tudjuk, hogy egy évvel később ugyanez a hinta okozta a Pepsi szigeten történt halálos balesetet, amelyben egy 21 éves fiatalember vesztette életét. A vizsgálat akkor anyagfáradást állapított meg.
A FIFI körhinták egyébként a szórakoztató, mutatványos játékok legveszélyesebb kategóriájába tartoznak, évente kötelező felülvizsgáltatni őket. Ezt az ÉMI-TÜV SÜD Kft. és a Budapesti Műszaki Egyetem végzi.
Bakó István, az említett társaság illetékes munkatársa személyesen nézte át a töki balesetet okozó berendezést május 1-je előtt, és akkor mindent rendben talált. Kérdésünkre hangsúlyozta, a játék olyan helyen tört el, ahol semmiképp nem lett volna szabad, az eset számára is érthetetlen, de nem zárta ki az anyagfáradás lehetőségét. Az ilyen eszközök használatát a vizsgálat lezárultáig leállíttatták és mind a négy, felügyeletük alá tartozó darabot alaposan átnézik. Ugyanezt ígéri az országban működő további három FIFI körhinta tanúsítását végző Budapesti Műszaki Egyetem is.
Ismert, a töki falunapon vasárnap este fél kilenc körül tört el menet közben a hinta két tartóeleme, a kabinjai elrepültek és a játék színpadi részébe csapódtak. Öt évvel ezelőtt Szegváron történt hasonló körhintabaleset, akkor hét gyermek sérült meg.
Döbbenetes sérülés, kómába került a Győrben nagy sikert arató sportoló
