Evezésben még nem szereztek olimpiai aranyérmet a magyarok. A férfi négypárevezős mexikói ezüstje (Melis Zoltán, Sarlós György, Csermely József, Melis Antal) a legjobb ötkarikás eredmény, ezenkívül két bronz a mérleg. Levitzky Károly 1908-ban egypár evezősben, Szendey Antal és Zsitnik Béla szintén Londonban, csak negyven évvel később, 1948-ban lett harmadik kormányos kettesben. A hajót Zimonyi Róbert kormányozta, aki 1964-ben az amerikai nyolcassal aranyérmes lett.
Világbajnoki címük három is van a magyar evezősöknek, de a pekingi esélyek latolgatásakor ezek óvatosságra intenek bennünket. A Pető Tibor, Haller Ákos kétpár a sydneyi olimpia ötödik helyezése után 2001-ben és 2002-ben is győzött a vb-n, ám Athénba már nemhogy esélyesként, hanem szétesve utazott. Pető Tibor Bencsik Gáborral végül 11. lett. Pető és Haller 2006-ban ismét összeült, de tavaly nem sikerült kiharcolniuk a pekingi kvótát, pályafutásuk véget ért.
Kínában egyetlen magyar egység indul, Varga Tamás és Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpárban. Ők Athénban szintén ötödikek voltak, majd rá egy évre vb-t nyertek, az újabb siker elmaradt, a hullámvölgy azonban nem, amiből azonban kilábalni látszik a dubló. Pekingben éremesélyesként számol velük a szövetség, Hirling Zsolt egy korábbi nyilatkozata alapján még ennél is többet akar: aranyat.
Vitorlázásban egy ötkarikás érmünk van: a Detre testvérek, Szabolcs és Zsolt 1980-ban Moszkvában lettek bronzérmesek repülő hollandiban. A Majthényi Szabolcs, Domokos András többszörös világbajnok egység méltó követőjük lehetne, csak éppen ezen hajóosztály versenye 1992 után kikerült az olimpiai programból. Pekingben tizenegy számban osztanak érmeket, ezek közül nekünk háromban lesz versenyzőnk: közülük az egyik, Detre Diána történetesen Detre Szabolcs leánya. Ő ugyanúgy szörfben vívta ki a részvétel jogát, mint Gádorfalvi Áron. Akinek Peking immár a negyedik olimpiája. Ez különösen annak ismeretében bravúr, hogy a deszka típusát időről időre változtatják. Berecz Zsombor talán a legigazságosabb hajóosztályban, laserben kvalifikálta magát az olimpiára. Itt csak egyetlen típus létezik, egyforma méretű hajóval, árboccal és vitorlával. A magyar versenyzőktől már a pontszerzés is bravúr lenne. A vitorlázás küzdelmeit egyébként nem Pekingben, hanem a kínai fővárostól 550 kilométerre délkeletre fekvő Csingtao kikötőjében rendezik meg. A mieink számára talán előnyt jelenthet, hogy itt ritka az erős szél.
A triatlon 2000-ben szerepelt először az ötkarikás programban, de a mai napig azon sportágak közé tartozik, amelyeknél nem az olimpia számít az első számú versenynek. Annyiban azonban speciális, hogy létezik külön olimpiai táv (1500 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás, 10 kilométeres futás), ám továbbra is az ironman a klaszszikus versenyforma.
A magyarok ötkarikás érmet még nem szereztek, sőt a tények azt mutatják, egyre jobban leszakadnak a nemzetközi élmezőnytől. Sydneyben négy versenyzőnk állt rajthoz: Molnár Erika, Edöcsény Nóra, Góg Anikó, illetve Kuttor Csaba; Molnár Erikától titkon előkelő helyezést vártunk, de egy elhúzódó vírusfertőzés miatt csak 23. lett, Edöcsény Nóra (19.) is megelőzte. Athénban már csak két triatlonos képviselte a színeinket – Molnár és Kuttor ismételt –, ám számottevő eredmény nélkül. Pekingbe pedig már csak Szabó Zita szerzett kvótát, Kuttor néhány hellyel lecsúszott erről. Kuttor különben is a peches versenyzők közé tartozik. Sydneyben a kerékpározás során az ötödik helyen is állt, ám egy csoportos bukás miatt végül csak 30. lett, Athénban pedig tüszős mandulagyulladás miatt rajthoz sem tudott állni. Pekingben Szabó Zitától nagyjából azt várhatjuk, hogy a középmezőnyben végezzen.
A visszatérő Szilágyi Áron sem tudott mit kezdeni a magyarokra specializált olasszal a vb-n
