A rendőrség őrizetbe vette tegnap a két gyanúsítottat, feltételezésük szerint egyikük, a biztonsági őr ölte meg az intézmény vezetőjét és az egyik tanárt. A nyomozás eddigi adatai szerint munkahelyi sérelem volt a gyilkosság indítéka: a bűncselekmény napján a sértett, Takács József igazgató sikkasztás gyanúja miatt elbocsátotta állásából gazdasági helyettesét, D. Gábort és K. Tamás biztonsági őrt. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) tegnapi sajtótájékoztatóján elhangzott: a gyanúsítottak három-négy millió forinttal nem tudtak elszámolni, ezért szüntette meg munkaviszonyukat az áldozat.
D. Gábor szerdán este találkozót kezdeményezett Takáccsal, hogy még egyszer átbeszéljék az ügyet. Az igazgató tartott a találkozótól, ezért megkérte az egyik fiatal tanárt, Papp Lászlót – a gyilkosság másik áldozatát –, hogy tartson vele. Utóbbi kabátja zsebében egy diktafont vitt magával, hogy rögzítse a beszélgetést. A hangfelvétel buktatta le a biztonsági őrt, aki a mentőket értesítette és kitalált történetével meg akarta téveszteni a nyomozókat, ezért saját kezét is átlőtte. A gazdasági vezető D. Gábor hamarosan beismerő vallomást tett és elmondta, hogy az iskola kameráinak képeit rögzítő szervert ő vitte ki az épületből, majd a Dunába dobta.
A Csepel-sziget Általános Iskola, Szakiskola és Szakközépiskola a kormányzat által erőltetett integrált oktatás egyik fellegvára volt, többször nyert pénzeket a minisztérium által meghirdetett európai uniós pályázatokon. Megalakulása is vitatható módon történt: az MSZP-s többségű csepeli képviselő-testület 2006-ban a Takács József által vezetett alapítványnak adta át az önkormányzati tulajdonban lévő Csete Balázs Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola általános iskolai épületének fenntartói jogát. A csaknem ezer négyzetméteres ingatlant az önkormányzat nevetségesen olcsón, havi ötvenezer forintért adta bérbe az MSZP-s politikus alapítványának.
Összefoglaló a 2. oldalon

Online ügyintézés: A jövő most van!