Napi sajtószemle

2009. 02. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Economist.com
A neoliberális, globális körök lapja az idei gazdasági változás éves, százalékban megadott ütemét a hetente megjelenő statisztikai adataiban a következők szerint becsüli az itt feltüntetett országok esetében. Zárójelben következnek azon becsült növekedési adatok, amelyeket a lap 2008. július 26-i számában közölt, „nyilván” teljes mértékben elfogulatlanul. A két számsor közötti különbségek azt mutatják, hogy az akkori adatok és a mostaniak között a legnagyobb eltérést a Gyurcsány-kormány által vezetett Magyarország mutatja, a budapesti kormány javára. A lap budapesti tudósítója – noha a benne lévő cikkek névtelenül jelennek meg, és az adatok összeállításáért elsősorban az Economist testvérszervezete, az Economist Intelligence Unit felelős – Adam LeBor. Magyarország –3,0 (4,7); Szlovákia 2,0 (5,2); Csehország 0,8 (5,4); Lengyelország 2,9 (4,9).

TIME
Sok oka van a bűvös kocka tartós népszerűségének, mondta el az amerikai hírmagazinnak Rubik Ernő: „Intellektuális kihívás, minden kultúrából való embernek elérhető, és egy bizonytalan világban a rend
és stabilitás érzetét kelti”. A Rubik-gömböt, az új találmányt bemutató magazin megjegyzi: a recesszió ellenére a kockát változatlanul nagy sikerrel árusítják.

A franciaországi Lyonban hatalmas küzdelem alakult ki a világ leghíresebb szakácsversenyén, a Bocuse d’Or-on. Az első egy norvég, a második svéd, a harmadik francia szakács lett.

The New York Review of Books
Az amerikai liberálisok zászlóshajója, a kéthetente megjelenő, nagy formátumú folyóiratban Tom Pickering (az Egyesült Államok volt ENSZ-nagykövete) és szerzőtársai többoldalas cikkükben fejtik ki, miként kell Iránnal tárgyalni (és nem bombázni). A cikket előre megkapta Zbigniew Brzezinski is, aki kiemelte: az ajánlások az Egyesült Államok nemzeti érdekeivel egybevágóak. A szerzők szerint félrevezető az az állítás, hogy Irán képes atombomba gyártására, mert az azt sugallja, hogy lehetne is atombombája. Ha egy országnak nagy mennyiségben alacsony fokban dúsított uránja van, az nem ugyanaz, mintha nagy mértékben dúsított uránja lenne, amiből valóban lehet atombombát készíteni. Az iráni kormány ezen kívül az al-Kaida és a tálibok legyőzését is segíti, mert azok ellenségei. Teherán azon kívül támogatja az iraki kormányt. Ezek kiindulópontok lehetnek a vele való tárgyalásnál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.