Keszthelyi Rita
Szívmelengető fotóval üzent a legyőzött olimpiai bajnok válogatottunk vezérének

Draskovics mondta
Július 24.
„A DVD-n az látható, hogy
a politikusok házainál felrobbantani tervezett robbanószerkezetet működésbe hozzák, hogy így érzékeltessék annak erejét.”
„A bombát sajnos valódi magyar terroristák helyezték ott el, ők robbantották föl, ők készítették el a felvételt. Ki akarták próbálni azt az eszközt, amit használni akartak.”
Július 26.
„Megmondom őszintén, engem ezek a felvételek nem nagyon érdekelnek.”
„Honnan tudhatnám, honnan tudhatnám” – válaszolta arra a kérdésre, hogy a felvételen mi látható.
Petőfi Attila, az NNI vezetője múlt vasárnap felajánlotta lemondását, amit azonban Draskovics Tibor (képünkön) igazságügyi és rendészeti miniszter nem fogadott el. A Kormányszóvivői Iroda közleménye szerint ugyanis a rendőrség téves következtetését tényként közölte a tárcavezetővel, aki ez alapján állította azt egy Bonyhád környéki robbantásról, hogy azt magyar terroristák csinálták. A település határában kiemelt kémiai tudású diákok robbantottak két évvel ezelőtt (az eset akkor is nagy nyilvánosságot kapott), az erről készült felvételt adták át úgy a sajtónak, hogy a Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg tagjai tesztelték bombájukat, hogy később politikusok ellen lépjenek fel. – Az így okozott pontatlan tájékoztatásért a rendőrség és a minisztérium a közvélemény elnézését kéri – közölte a Kormányszóvivői Iroda. A balhét végül Petőfi Attila és „illetékes helyettese” vitte el, akik figyelmeztetésben részesültek. A két főrendőrről elmondták azt is, hogy „kiemelkedő munkát” végeztek a Magyarok Nyilai nevű szervezettel szembeni nyomozás során (emiatt egyébként tíz rendőrt ki is tüntettek, ezen az eseményen állt ki Draskovics terrorvideójával). Szerettük volna megtudni az NNI helyettes szóvivőjétől, Csécsi Somától, hogy ki az illetékes helyettes, ám nem kívánt további részleteket elárulni az ügyről.
*
A Kormányszóvivői Iroda tájékoztatása szerint a történtek fontos tanulsága, hogy egy, „a közvélemény egészének jogos érdeklődésére számot tartó ügyben különös figyelmet kell fordítani a tájékoztatás valamennyi részletére”, a miniszteri megszólalások esetén pedig különösen fontos, hogy csak többszörösen ellenőrzött információ kerüljön nyilvánosságra. Az IRM kormányfőnek írt jelentése alapján készített közlemény egyébként elismerően szól az NNI munkatársainak terrorellenes harcáról, hogy a Budaházy György vezette társaság feltérképezésével és terveik leleplezésével a „Magyar Köztársaság történelmének súlyos politikai terrorcselekményét akadályozták meg”.
Jelenleg kilenc gyanúsított előzetes letartóztatásban van bűnszervezetben elkövetett terrorcselekmény elkövetése miatt, amiért akár életfogytiglani büntetést is kaphatnak.
A szaktárca tájékoztatóját Bajnai Gordon miniszterelnök tudomásul vette, Budai Bernadett kormányszóvivő pedig megerősítette: a kormányfő bizalma továbbra is töretlen Draskovics Tibor iránt, a jövőben is ő vezeti az igazságügyi tárcát.
– A Fidesz szerint Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter továbbra is menekül, és tűrhetetlen, hogy a mai napig nem állt ki a nyilvánosság elé, nem adott magyarázatot a bizonyítékhamisítási ügyre – közölte a Fidesz szóvivője. Szijjártó Péter szerint a sok hallgatás, ködösítés, illetve hazudozás után az IRM egy olyan közleményben úgy próbál magyarázkodni, hogy oldalakon keresztül sorolja a rendőrség hibáit, majd megállapítja, hogy a rendőrség „jó munkát végzett”. – Mindebből csak az derült ki, hogy rendészeti miniszterként Draskovics Tibor totálisan alkalmatlan feladata ellátására – nyilatkozta Szijjártó Péter. Hangsúlyozta: a „bizonyítékhamisítási ügy” minden szereplőjének – aki megrendelte, aki részt vett benne és aki tudott róla – azonnal távoznia kell a közéletből. A miniszter távozását szorgalmazta az SZDSZ vezetése is. A párt szerint ugyanis azzal, hogy minden alap nélkül bizonyítékként tárta a nyilvánosság elé a videofelvételt, a tárcavezető visszamenőleg hiteltelenné tette a rendőrség és az ügyészség terrorizmus elleni harcát.
A szocialisták kiálltak Draskovics mellett. Sőt Mesterházy Attila frakcióvezető nagyvonalúan arról beszélt, hogy az „ügy lényege nem az, hogy egy sajtótájékoztatón, mit, mire használtak fel”, hanem az, hogy a Magyarországon egy folyamat eredményeként megjelent terrorizmus ellen minden felelős parlamenti erőnek tennie kell.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.