Kezdeményezte, hogy a jogerős bírósági döntésig függesszenek fel minden, védencét érintő vizsgálatot. Hogyan gondolták ezt? – kérdeztük Csikós Csaba ügyvédet, a Nyírő Gyula Kórház orvos igazgatójának, Ruff Györgynek a jogi képviselőjét.
– A különböző szerveknek nincs olyan törvényes lehetőségük, hogy a teljes ügyre fényt derítsenek. Korlátozottak a bizonyítási eszközeik, nem idézhetnek be tanúkat, s nem biztos, hogy szakértőket rendelhetnek ki. Régi tapasztalatom, hogy ha nem tudjuk teljes körűen, jól kivizsgálni az ügyet, akkor különböző eredményekre juthatunk. Ezt szeretnénk elkerülni. A büntetőeljárás végéig ugyanis mindenkit megillet az ártatlanság vélelme.
– Ügyfele utasította a nővért: vegyen vért és kössön be infúziót egy betegnek, amikor a rendőrség tiltott őssejtkezelés gyanújával három személyt őrizetbe vett a Nyírő Gyula Kórház területén. Tisztában volt vele, milyen kezelést akarnak elvégezni ennél a páciensnél?
– Határozottan állítom, hogy nem.
– Úgy rendelt el vérvételt és infúzióbekötést egy orvos igazgató, hogy nem tudta, mi a baja a betegnek és milyen kezelést végeznek majd rajta?
– Lehet, hogy őt is megtévesztették.
– Nem mondja komolyan?!
– Bizonyára megbeszélték, hogy ettől a betegtől le kell venni a vért. De hogy mikor beszélték meg, nem tudom. Annyi biztos, hogy Ruff György éppen úton volt hazafelé a Balatonról a rendőrségi akció idején. Mire visszaért, már levették a vért, sőt a nyomozati cselekményeken is túl volt a rendőrség.
– Ügyfelét mégis ott találták a helyszínen.
– Éppen akkor ért oda. Alig akarták beengedni.
– Állítólag egy férfi páciensről volt szó, aki ízületi betegségben szenved. Hogy került ő a nőgyógyászatra, ahol a rendőrség szerint éppen az őssejtkezeléséhez készülődtek?
– Nem tudom, nincs helyismeretem az intézményben. De azt tudom, hogy ott nemcsak nőgyógyászati, hanem másfajta egészségügyi ellátásra is engedélye volt a bérlő cégnek.
A véres csata elmaradt a románokkal, mégis nem várt izgalmakat hozott a meccs
