Tíz perccel az előadás előtt kénytelen volt kibontani a Kultúr-pajta egyik oldalfalát Szarvas József színművész, a viszáki nyári fesztivál megálmodója. A nézők ugyanis nem fértek be a De
jajj!-ra, azaz a cigány kabaréra, amelyen olyan színészek nevettették meg az egybegyűlteket, mint Tompos Kátya, Szőcs Artur és Zöld Csaba. Az összes esemény telt házas volt, tudtuk meg Szarvastól, így Moliére Affekták címen futó Kényeskedőkje, többek között Tompos Kátyával, Géczi Zoltánnal és Szatory Dáviddal, s a művész fiának, a rappelő, éneklő és ütőhangszereken is játszó Szarvas Dávidnak a Gyárfás trióval rendezett koncertje vagy Horváth János hegedűhangversenye. Nagy sikert aratott a Radnóti Miklós centenáriumára emlékező, Venczel Vera, Blaskó Péter és Szarvas József szavalatával és Kassai István zongorajátékával megrendezett költői est, s a Hétpróbás Nagyokos János pokoljárását bemutató bábelőadás, az Órajáték. Vetítették a Valami Amerika 2.-t és Madarász István kisfilmjeit.
Megszületett a Tündérkert is: a közel kétszázféle, az Őrségben őshonos gyümölcsfákból eddig 53 fajtát ültettek el itt a falu mentén, s mindegyiknek lett gondnoka, többnyire gyerekek. Az avatáson mindegyik mellett viszáki vagy egy, a faluból elszármazott család állt. A fa köré kultúrát lehet teremteni, s ennek óriási a közösségformáló ereje Szarvas József szerint. A kert szellemi atyja Kovács Gyula erdész, aki az őrségin kívül összeállította már az erdélyi és a felvidéki gyümölcsfák génbankját. Ez utóbbit Viszáknak adományozza, ahol meg is kezdődhet a telepítés.
A kalocsai fazekas, Kovács László kemencét épített nem messze a kert most elkészült kisebb halastavától, ahogy a helyiek mondják, tókától. Tenk László festőművész pedig, akinek tavaly már volt tárlata a fesztiválon, most egy héttel korábban érkezett, hogy vásznain jelenítse meg az Őrség legszebb tájait. Idén ezekből nyílt kiállítás. Ötletével társra talált: jövőre Hegedűs Endre festőművész örökíti majd meg a vidéket.
Belső árulás
