A tegnap délután nyilvánosságra hozott amerikai lakásértékesítési adatok kellemes meglepetést okoztak Európa-szerte, régiónkban a lengyelek kivételével valamennyi tőzsde emelkedni tudott. Legjobban az orosz tőzsde teljesített, az RTS index az olajár folytatódó erősödésének köszönhetően 2,5 százalékkal felértékelődött.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 270,39 pontos, 1,63 százalékos emelkedéssel,
16 871,62 ponton zárt tegnap. A részvénypiac forgalma 22,6 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az MTI érdeklődésére elmondta, a kamatdöntést követő néhány percben kissé élénkült ugyan a forgalom – ez elsősorban a Magyar Telekom és az OTP piacán volt érzékelhető –, de nem ment végbe nagy fellendülés. Ez az időszak nagyjából egybe- esett azzal, amikor a nyugat-európai tőzsdéken megfordult az addig pozitív hangulat, így a BÉT-en is lefelé indultak az árak. A zárásban ennek ellenére relatíve jól teljesített a BUX, figyelembe véve, hogy egyes nyugat-európai indexek mínuszba fordultak. A kereskedő szerint azonban törékenynek tűnik az emelkedés. A Mol 280 forinttal, 2,09 százalékkal, 13 680 forintra erősödött 2,2 milliárd forintos forgalom mellett. Az OTP-részvények ára 89 forinttal, 2,44 százalékkal, 3744 forintra nőtt, forgalmuk 16,9 milliárd forintot tett ki.
A bankközi devizapiacon a forint árfolyama a nemzetközi hatásokat követte. Az eurót délután négy órakor 267,40 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben, szemben a péntek délutáni 268,16 és a hétfő délelőtti 266,42 forinttal. A forint árfolyama a kereskedők beszámolója szerint nem reagált az MNB 100 bázispontos kamatcsökkentésére. Az eurót a kamatdöntést megelőzően is és utána is 268 forint körül jegyezték.
Magyar Péter egyre nehezebb helyzetbe kerül, megkapta a nyakába a bukott Jakabot is
