Folytatódó pécsi vízműharc

Folytatódott a Pécsi Vízmű Zrt. épületéért folyó küzdelem tegnap, a televíziókamerák előtt a vízmű igazgatói jogkörökkel rendelkező vezetője, Nyirati István nem jutott be a Tettye Forrásház Zrt. által elfoglalt épületbe. Nyirati állítása szerint a dolgozók bérét szerette volna átutalni, emiatt akart az irodaházba bemenni. Egyedül nem akart belépni a székházba, másokkal együtt viszont nem hagyták. A vita a bíróságon folytatódhat.

Bóka Máté Ciprián
2009. 10. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Újabb ütközetre került sor tegnap a hétfő reggel kipattant pécsi vízműháború során. A pécsi városvezetés felbontotta a Pécsi Vízmű Zrt.-vel (amelynek valamivel több mint 50 százalékát a város, 48 százalékát a francia SUEZ Environnement S.A. birtokolja) kötött üzemeltetési szerződést, s Tettye Forrásház Zrt. néven egy százszázalékos önkormányzati tulajdonban lévő céget alapított, majd megbízta az üzemeltetési feladattal. A pécsiek azért szakítottak a vízművel, mert szerintük a városnak előnytelen volt a franciákkal való együttműködés.
Az új zrt.-t bízták meg a vízi közművek üzemeltetésével, amelyhez azonban szükség volt a pécsi vízmű székházára is, az ottani irányítóközpontra – így azt gyakorlatilag elfoglalták.
Kedden Nyirati István cégvezető (szabadságáról visszatérve) szeretett volna bejutni az épületbe, mondván átutalná a szeptemberi dolgozói béreket, és az ingatlan a pécsi vízmű tulajdonában van.
Az „utalásra” ekképpen nem került sor, mivel egyedül nem volt hajlandó a székházba bemenni, a vele együtt megjelent vezető beosztású kollégáival együtt viszont a Forrásház vezérigazgatója, Winkler Tamás nem engedte be őket. A francia befektető ugyanakkor a szükséges médiamegjelenésre különösen ügyelt, hiszen már előző este értesítették helyi televíziók stábjait arról, hogy reggel fél kilenckor folytatása következik a hétfői székházfoglalásnak.
A történtek után a Forrásház közleményben tért ki arra, hogy továbbra is a zavartalan ivóvízellátás és a dolgozók munkabiztonsága az elsődleges érdek. A francia cég keddi megmozdulását médiacirkusznak nevezték, Winkler Tamás pedig engedélyt adott, hogy a vízmű bankszámlájához hozzáférjen Nyirati, de csak külső helyszínen, s ellenőrzött körülmények között.
A Tettye Forrásház Zrt. a történtek miatt a bíróságon keresi igazát: birtokvédelmet kért, és a a bírósághoz fordul a Pécsi Vízmű Zrt. is. A SUEZ bejelentette: nem hagyja annyiban dolgot, peres eljárást kezdeményez jogainak érvényesítésére. A felek között már jóval a most kipattant botrány előtt megromlott viszonyt jelzi az is, hogy Nyirati vezérigazgatói mandátuma ez év tavaszán járt le, majd a vízmű zrt. tulajdonosai nem tudtak megegyezni személyéről. Lapunk úgy tudja, hogy ennek áthidalása érdekében az igazgatótanács tagjaként önálló képviseleti jogot kapott, s funkcionálhat továbbra is vezetőként.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.