Jó kezdés, gyenge folytatás

Az előzetes papírforma alapján kalkulálható, a látottakat tekintve viszont inkább bosszantó és elkerülhető vereséggel kezdett női kézilabda-válogatottunk a dániai, aarhusi Világkupán: együttesünk úgy kapott ki 30-26-ra a németektől, hogy a 45. percig végig vezetett, többször öt, egyszer pedig hat góllal is. A semmi rendkívülit nem mutató ellenfélnél ma minden bizonnyal keményebb vetélytárs következik: a tavaly olimpiai és Európa-bajnok Norvégia.

Munkatársunktól
2009. 10. 02. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Innen hiányzott Görbicz, Tomori, Szamoránsky, Hornyák, a kapuból Pálinger, sőt, a helyszínen, Aarhusban belázasodott és a lelátóra szorult Vérten és megsérült Tóth Kata is, onnan a gólzsák jobbátlövő, Jurack mellett a szintén alapember Melbeck, valamint három további kerettag a tavalyi Eb-4. alakulatból. A lelátóról pedig pár száz vagy inkább pár ezer néző, bár már megszokhattuk, hogy a skandinávok rajonganak ugyan a kézilabdáért, de elsősorban azon belül is saját csapataikért. Másrészt a kedd, hétköznap 14 óra sem ideális, közönségcsalogató időpont, így ingerszegény hangulatban, a magyar–német találkozóval kezdődött a Vk.
Az első tíz perc hektikus játékot hozott – 3-0 ide, aztán 3-3, majd megint 6-3 ide –, a háromgólos vezetés mellett ekkor leginkább annak örülhettünk, hogy a Felvidékről elszármazott, nyáron magyar állampolgárságot kapott és az augusztusi junior Eb-n már kitűnt Zácsik Szandra megszerezte első gólját is a felnőtt nemzeti együttesben. A félidő második felére aztán egyértelmű fölénybe került együttesünk, mert a Görbicz távollétében első számú irányítóvá előlépett Szucsánszky remekelt és hat gólt lőtt, hátul Herr Orsolya is egyre több labdát fogott, vagy ha nem, olykor azért nem, mert a németek nem a kapu, hanem a csarnok négy sarka felé pufogtattak. Amennyire váratlan volt 16-11-es félidei vezetés, annyira megérdemelt.
Aztán az ellenfél szünet után feljött, ugyancsak váratlanul és megérdemelten. Egy ideig Herr és a védelem állta a rohamokat, de támadásban egyre több lett a kapkodás és a hiba, a visszafutásnál pedig vagy az erő, vagy a szándék hiányzott. A második félidő kellős közepére, 22-22-re ismét egyenlőre romlott az állás, 3-3 után először. A magyar háló előtt egy villanásra Kiss Éva is feltűnt, majd hosszabb időre Triffa váltotta, elöl pedig pályára került a junior Eb másik magyar hőse, Kovacsics. Althaus találatával 24-23-nál először vezettek a németek, de e fordulathoz inkább a mieink leblokkolása és technikai bakisorozata kellett, mintsem az ő feltámadásuk. Bár a kapuscseréjük kétségtelenül bejött, Woltering felülmúlta Schülkét.
Lassan, de biztosan elúszott a megnyertnek hitt meccs, a hajrára négygólos hátrányba került együttesünk, és végül 30-26-ra ki is kapott. A pillanatnyi bosszúság mellett ez azért is kár, mert a továbbjutáshoz mostantól valószínűleg két győzelem kellene. Az első mindjárt ma, a világ legjobbjainak tartott norvégok ellen.

Eredmények. II. csoport: Németország–Magyarország 30-26, Norvégia–Franciaország 29-24. I. csoport: Svédország–Oroszország 25-23, Dánia–Románia lapzárta után.
Mai műsor. II. csoport: Németország–Franciaország 14.00, Magyarország–Norvégia 18.00; I. csoport: Oroszország–Románia 16.00, Dánia–Svédország 20.00.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.