Serdülőcsapattal nem gyerekjáték

A korábbi hírekkel ellentétben mégis lesz első osztályú női vízilabdacsapata a Honvédnak; bár a felnőtt keret szétszéledt, a megmaradt utánpótlásbázisból a serdülőcsapatot benevezik az ob I-be. Az önerőből működő szakvezetés és a 15-16 éves játékosok lelkesek, a cél egy erős utánpótlásbázis kialakítása.

2009. 10. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ha ottjártamkor valaki körbenézett a Kőér utcai uszodában, nem gondolta volna, hogy első osztályú csapat játszik edzőmérkőzést. 15-16 éves lányok vízilabdáztak egy korcsoporttal fiatalabb fiúkkal, ám előbbiek rövidesen magyar válogatott játékosok ellen vívnak ob I-es mérkőzéseket.
Bő egy hónapja lapunk is megírta, hogy a 2004-ben alapított Domino Honvéd női vízilabdacsapata – amely háromszor lett magyar bajnok és egyszer a LEN-kupát is elhódította – nem nevez be a 2009– 2010-es első osztályú bajnokságba, elsősorban anyagi okok miatt. Ám az utánpótlást sikerült megtartani, s az edzők végül megkapták az ob I-es indulás lehetőségét. „Amikor megszületett az elnökségi döntés, hogy megszűnik a női szakosztály, elmentünk Molnár Imréhez, a Honvéd elnökéhez és Novák Ferenc szakosztály-igazgatóhoz, s megbeszéltük, hogy önellátóként működhetünk tovább – meséli Rottler Antal, a serdülők edzője, majd azzal folytatja: – Így a kislányoknak nem kellett eligazolniuk, és mindent a nulláról kezdeniük, a meglévő utánpótlást elindítottuk a korosztályos bajnokságokban. Aztán személyes kapcsolatok révén sikerült annyi pénzt összeszedni, hogy benevezhettünk a felnőttbajnokságba is. Így az utánpótláskorúak szerepelnek az ob I toronymagas esélyese, a több válogatottat is felvonultató Dunaújváros ellen.”
Rottler Antal a másik edzővel, Kovács Imrével együtt fizetés nélkül, szeretetből dolgozik a sok korosztályos válogatottat adó utánpótlásnál. Az első osztályban rajtoló csapat, amely a Honvéd ELTE Póló nevet viseli, túlnyomórészt a ’93-as és ’94-es születésűekből áll, néhány ifjúsági, ’91-es és ’92-es játékos van még az együttesben. „Meglepődtünk, amikor kiderült, hogy az ob I-ben fogunk játszani. Nehéz lesz, de hatalmas lehetőség, a javunkra válhat” – mondja a 17 éves Gémesi Anett. A júliusi római világbajnokságon gólt is szerzett kapus, Gyöngyössy Anikó húga, Éva tisztában van vele, hogy komoly vereségek elébe is néznek, de mint mondja, azokból is lehet tanulni. Rottler Antal hozzáteszi: „Nehéz lesz megoldani, hogy helyén tudják kezelni az erősebb csapatok elleni gyenge eredményeket. A cél a helytállás és a játéklehetőség biztosítása, az erős utánpótlásbázis továbbépítése, és hosszabb távon saját játékosokból kialakítani egy jó felnőttcsapatot.”
A korábban számos válogatottat adó Domino Honvéd játékosai közül a világbajnok kapus, Horváth Patrícia befejezi pályafutását, és a kapusokat segíti az utánpótlásnál. Keszthelyi Rita és Menczinger Kata a Dunaújvároshoz, Takács Orsolya a Szenteshez igazolt, ahol Zantleitner Krisztina lesz az edzője. A legtöbben azonban külföldön folytatják: Anna Pardo Spanyolországban, Kisteleki Dóra és Györe Anett Olaszországban, Valkai Ágnes, Kotsidon Nikoletta és Tóth Ildikó Görögországban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.