Vették a papírokat

Meglepően jól szerepelt tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe. Míg a régiós és a fejlettebb nyugat-európai tőkepiacok a késő délután bejelentett amerikai kamatdöntés magyarázatára várva alig emelkedtek vagy éppenséggel csökkentek, a BUX index egy- százalékos nyereséggel zárt.

Munkatársunktól
2009. 10. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miközben a fejlettebb nyugat-európai és tengerentúli tőkepiacokon a kivárás szóval lehetett jellemezni a kereskedés alakulását, régiónkban, illetve Budapesten meggyőző emelkedést jeleztek a börzeadatok. A Budapesti Értéktőzsde fő mutatója, a BUX index közepesnek mondható, 20,8 milliárd forintos összforgalom mellett 215,37 pontos, 1,04 százalékos emelkedéssel, 20 865,34 ponton zárt. A vezető részvények kivétel nélkül erősödtek az előző napi záróértékükhöz képest. A börze tegnapi forgalmát figyelembe véve az egyszázalékos emelkedést nem tartotta túl meggyőzőnek Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője. Mindazonáltal – tette hozzá az MTI-nek nyilatkozó szakértő – a budapesti börze így is felülteljesítőnek számított a régiós és a fejlett piacok oldalazó, illetve enyhén csökkenő teljesítményéhez képest. A szakember kiemelte, hogy a befektetők elsősorban a magyar idő szerint az esti órákban nyilvánosságra kerülő, az amerikai jegybank szerepét ellátó Federal Reserve (Fed) kamatdöntésére, illetve annak magyarázataira figyeltek.
A Fed egyébként nem szokott egyértelmű álláspontra helyezkedni. Kommentárjában egyszerre szerepeltek optimista és pesszimista elemek, amelyek közül a piac maga választja ki a legfontosabbnak vélt, hangulatot befolyásoló megjegyzéseket. A Fed döntése már csak a mai kereskedésben éreztetheti hatását a hazai piacon. Csáky Attila, az UniCredit Bank Hungary Zrt. üzletkötője aláhúzta: a vezető magyar részvények a kiváró hangulat mellett is jól tartották árfolyamukat. Az OTP részvények ára 0,85 százalékkal 5465 forintra nőtt, forgalmuk 12,6 milliárd forintot tett ki. A Mol közel hárommilliárdos forgalom mellett 290 forinttal, 16 390 forintra erősödött. A Magyar Telekom árfolyama 0,37 százalékkal, 807 forintra emelkedett. A Richter-papírok pedig 0,52 százalékkal, 38 500 forintra drágultak. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 305 forinttal, 19 750 forintra erősödött.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.