Honlapjáról bárki letöltheti, a Szerencsejáték Zrt. 2008-ban az alábbi üzleti eredményeket érte el: a nettó árbevétele 158,6 milliárd forint, az adózás előtti eredménye 6,9 milliárd forint volt. Ezen adatokból is leszűrhető, hogy milliárdos nagyságrendű a szerencsejáték hazai piaca. Még akkor is, ha csupán a sportcélú fogadásokat tekintjük. Az árbevételből 20,7 százaléknyi származik a tippmixből, 5,1 százalék a totóból és 0,1 százalék a góltotóból. A sportfogadás tehát a forgalomnak több mint az egynegyedét teszi ki. Fontos megjegyezni, hogy a sporttörvény alapján a cég 2008-ban 4,376 milliárd forintot fizetett be a sportkasszába, és további 939 millió forint értékben támogatta szponzoráció formájában a sportot, az egészségügyet és a kultúrát. Lehet persze azon vitatkozni, hogy a szerencsejáték, úgy, ahogy van, káros szenvedély, ezért minden formájában tiltani kellene, de ha a gyakorlat felől közelítünk, akkor a Szerencsejáték Zrt. maga az aranytojást tojó tyúk.
Most azzal kellene folytatni, mekkora az internetes irodák bevétele, mennyi adót fizetnek be az APEH-nak és mekkora összegű szponzorációs tevékenységet folytatnak Magyarországon. Az első kérdésre ismeretlen a válasz, a másik kettőre viszont beírhatunk egy-egy nullát. Ráadásul a külföldi tulajdonú internetes cégek rontják a Szerencsejáték Zrt. piaci pozícióit. S még ennél is nagyobb a gond velük: működésük a magyar törvényekbe ütközik. Ezért ha valaki a legális utat járva Magyarországon internetes fogadások céljából szeretne céget alapítani, nem kapna engedélyt.
Az internetes forgalmat természetesen offshore cégek bonyolítják le, s ezen magyarázat előtt hajlamosak vagyunk fejet hajtani. Ám ezek a társaságok reklámozzák magukat, tehát szerződéseket kötnek, nyilván az olimpiai bajnok vízilabdás sem puszta játékszenvedélytől vezérelve, karitatív alapon ajánlja pár hete az egyik irodát. A cégek tevékenysége nagyon is kézzel fogható. S ha valaki nagyon akarja, meg is fogható. Somorai László, a Szerencsejáték Zrt. marketingigazgatója érdeklődésünkre elárulta, az Egyesült Államokban betiltották az internetes fogadóirodákat, s amikor az országba utazott, letartóztatták a bet and win elnök-vezérigazgatóját; de nem kell ilyen messze menni, Olaszországban is jelentősen korlátozták a cégek működését. Nálunk miért, azaz miért nem? – adódik a kérdés.
– Számtalanszor, minden egyes új cég piacra lépésekor, továbbá az újabb és újabb törvénytelen reklámok megjelenésekor panasszal fordulunk a szerencsejáték-felügyelet és a versenyhivatal felé. Érdemi választ azonban nem kapunk – felelte Somorai László. Magyarázatként pedig a jól ismert frázist fűzte hozzá: az Elbától keletre másképp alakultak a viszonyok.
A marketingigazgató aggályosnak tartja, hogy a fogadások már az amatőrsport területére, nevezetesen az NB III-ba is betörtek, mint mondta, nem véletlen, hogy a Szerencsejáték Zrt. a mai napig óvakodik ettől a lépéstől, s sportágtól és osztálytól függetlenül magyar bajnoki mérkőzésekre csak ötös kötésben lehet fogadni.
A megtévedt bűnösöket természetesen le kell leplezni, ám ennél nagyobb a feladat, az egész ágazatban rendet kellene tenni. Az internetes irodák ugyanis tőkét szivattyúznak ki a magyar sportból, és lerombolják a még meglévő morális alapjait.
Ismeretlen tettes. Noha Helmeczy László, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) jogi ügyekért felelős elnöke hétfőn az érdeklődésünkre még azt mondta, ő ugyan nem tesz feljelentést a bundabotrányban, mert később nem akar hamis vádaskodásért a vádlottak padjára ülni, egy nap leforgása alatt gyökeresen megváltozott a véleménye. Tegnap a szövetség sajtótájékoztatóján már azt közölte, az MLSZ ismeretlen tettesek ellen háromoldalas büntetőfeljelentést tett. Az is elhangzott, az UEFA rendszere újabb kettő (nem nevesített) magyar mérkőzést talált gyanúsnak. Az MLSZ létrehozott egy telefonvonalat, valamint egy elektronikus elérhetőséget, amelyekre folyamatosan várják az üggyel kapcsolatos bejelentéseket.

Ő lett a legszebb magyar kislány – olyan szerény, hogy még az osztálytársai sem tudtak róla