Bokros Lajos továbbra is a kevesebb szerepet vállaló államban hisz. Évértékelő beszédében ki is emelte, hogy nem a neoliberális gazdaságban, hanem az állam túlterjeszkedésében rejlik a válság gyökere. Megerősítené függetlenségében a Magyar Nemzeti Bankot, valamint az államtól független bankfelügyelet szükségességét is hangsúlyozta. – Mohó, kapzsi üzletemberek ülnek a bankokban? Az államban is ilyenek ülnek. Az elavult állami szabályozás miatt alakult ki a válság. Az amerikai jegybank rossz döntések sorozatát hozta, alacsony volt a kamat, s így milliók tűntek hitelképesnek – példálózott Bokros. (A Federal Reserve Bank bár jegybanki szerepet tölt be az Egyesült Államokban, nem állami, hanem magánpénzintézet – a szerk.) Az adórendszer átalakításáról szólva kiemelte, ha többen viselnék a közterheket, egyénenként kevesebbet kellene fizetni.
Orbán Viktor évértékelőjére utalva megjegyezte, az államnak nem feladata a munkahelyteremtés, hanem az a dolga, hogy a „vállalkozói osztály” számára megfelelő jogi környezetet teremtsen. Beszélt arról is, hogy Bécsben több ezer magyar egyetemista tanul, mert ott jobb színvonalú a felsőoktatás. Magyarországon is szükség van a magánegyetemekre, érvelt, és ismételten kiállt a tandíj mellett. Újdonság volt viszont az ő szájából hallani, „erős nemzetre” van szükség, amelyre „fel lehet nézni”.
Az MSZP reagálás azt jelzi, hogy – furcsamód – az ellenzéki szerepért nagyobb harc folyik, mint a kormányzásért. Budai Bernadett pártszóvivő véleménye szerint „fontos tanulsággal gazdagodhattak a választók az elmúlt napokban, miszerint a Fidesznek nincs programja, de van támogatottsága, az MDF-nek pedig van ugyan programja, de nincs hozzá támogatottsága. Ezért mostanra még világosabban látszik, hogy Orbán Viktor túlhatalmát csak az MSZP tudja megakadályozni.” Az SZDSZ természetesen egyetért Bokros Lajos politikai és gazdaságpolitikai elképzeléseivel; ezt Retkes Attila pártelnök közölte a távirati irodával.
Aki a szocialista pártra szavaz, a Gyurcsány-csomagot választja, aki az MDF-re, az a Bokros-csomagra szavaz, aki pedig a Fideszre adja voksát, az a nemzeti ügyek kormányára szavaz – reagált az értékelésre Szijjártó Péter, a Fidesz elnöki stábjának vezetője.

Mráz Ágoston Sámuel szerint a Harcosok Klubja fordulópont a Fidesz történetében