Az 1845-ben alapított HRG tevékenysége a világ csaknem 120 országára terjed ki; 25 országban van irodája, beleértve Magyarországot. A cég felméréséből kiderül, hogy a világ valamennyi régiójában csökkentek a helyi pénzben kifejezett szállodai szobaárak a pénzügyi-gazdasági válság hatására. A csökkenés oly mértékű volt, hogy London, a texasi Houston és a dél-afrikai Johannesburg városán kívül az árcsökkenés százalékban kifejezett értéke mindenütt két számjegyű volt.
A HRG felmérése azt mutatja, hogy immár ötödik éve Moszkva a legdrágább úti cél az üzleti okból szállodaszobát foglalóknak, noha az orosz fővárosban az ilyen hotelszobák rubelben kifejezett ára öt százalékkal csökkent. A Nagy-Britanniából Moszkvába utazó üzletemberek átlagosan 266,56 fontot fizettek egy moszkvai szállodaszobáért.
Londonban a szobaárak öt százalékkal mérséklődtek, s ezzel a brit főváros a világ 29. legdrágább szállodaszobáinak adott otthont, szemben az egy évvel korábbi 16. helyével. Ami a Közel-Keletet illeti, Abu-Dzabi az ötödik helyről a második helyre kúszott fel a globális drágasági listán, de a szállodaszobák átlagos ára ott is egy százalékkal csökkent. A sejkségben az átlagos szálloda ár 223,35 brit font volt. A bahreini Manama az ötödik legdrágább helyre tornászta fel magát: itt egy éjjelért átlagosan 189,36 fontot kellett fizetni.
New Yorkban a szállodaszobák dollárban kifejezett átlagára 23 százalékkal esett vissza. Tavaly az átlagos szállodaszoba 203,70 fontba került, azaz 318,98 amerikai dollárba, szemben a 2008-as 414,52 dolláros átlagárral. Európának Oroszországtól nyugatra fekvő területén az üzletembereknek a legtöbbet egy párizsi szállodaszobáért kellett fizetni: 201,07 fontot, azaz 225,80 eurót, szemben a tavalyelőtti 253,31 eurós összeggel. A második helyre a HRG Milánót sorolta, ahol tavaly az átlag szállodaszobaár 208,57 euró volt, jóval alacsonyabb a 2008-as árnál, amely 244,82 volt átlagosan.
Milánót Genf követi. A svájci városban a vendégszoba átlagosan 185,19 fontba (314,04 svájci frankba) került, szemben az egy évvel korábbi 179,07 fonttal (358,23 svájci frankkal).
A cég kimutatásából az is kitűnik, hogy az üzleti utazásokra igénybe vett olcsóbb szállodai szektor növekvő versenytársra lelt a három- és négycsillagos szállodapiacban. Ugyanakkor az ötcsillagos szállodák átlagára csökkent a legkisebb mértékben. A szállodaiparnak viszont örömhír, hogy öt kulcsfontosságú városban (New York, London, Párizs, Frankfurt, Amszterdam) tavaly az utolsó negyedévben a hotelszobák ára ismét meglódult. Ugyanebben az időszakban Katarban és Ománban 30 százaléknál is nagyobb mértékben emelkedtek a szobaárak.

Orbán Viktor üzent Bukarestnek: csak egy feltétellel működne együtt az új román elnökkel