A Fidesz szerint etikátlan és a következő kormány mozgásterének szűkítését jelenti Rozgonyi Krisztina kinevezése a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) elnöki posztjára – közölte a hét végén Nyitrai Zsolt, az ellenzéki párt szakpolitikusa. Pataki Dániel karácsony előtt jelentette be távozását az NHH éléről, utódja pedig annak a Braun Róbertnek a felesége, aki korábban Medgyessy Péter helyettes államtitkáraként, majd Gyurcsány Ferenc exminiszterelnök főtanácsadójaként volt ismert.
Bajnai Gordon miniszterelnök sajátosan értelmezte a törvény szövegét, amikor közvetlenül a választások előtt egy kormányhivatal, nevezetesen a Nemzeti Hírközlési Hatóság tanácsának elnöki tisztségébe Rozgonyi Krisztinát nevezi ki – jelentette ki Nyitrai Zsolt. A Fidesz informatikai és telekommunikációs munkacsoportjának vezetője szombaton kiadott közleményében kifogásolta, hogy – mint azt a lapunk megírta – Rozgonyi annak a Braun Róbertnek a felesége, aki Medgyessy Péterrel és Gyurcsány Ferenccel is dolgozott. A politikus hangsúlyozta: az NHH az elektronikus hírközlésről szóló törvény szerint kormányhivatal, vagyis általában a mindenkori kormány szervének szokás tekinteni, és annak utasításai szerint jár el. – Bajnai Gordon nyilván úgy gondolja, hogy bárki alakít is kormányt a tavaszi választások után, mégis az addigra már biztosan nem létező mostani, átmeneti kormány, vagy még inkább Gyurcsány Ferenc utasításait kell követnie az NHH-nak – olvasható a közleményben. Nyitrai emlékeztetett arra, hogy Rozgonyi mint médiajogász került a hatóság tanácsába 2004 elején úgy, hogy már akkor is megkérdőjeleződött alkalmassága a feladatra. – A Fidesz kormányra kerülésekor azonnal meg fog tenni mindent annak érdekében, hogy a hírközlési hatóság a mindenkori kormány hivatala legyen – áll a fideszes politikus közleményében.
Mint ismert, Bajnai azt követően nevezte ki a 2006 óta az NHH tanácsának alelnöki székében ülő Rozgonyit az elnöki pozícióba, hogy Pataki Dániel, a poszt korábbi birtokosa tavaly év végén közölte, január 31-én, azaz tegnapi hatállyal lemond az egyébként 2013 végéig érvényes megbízatásáról. Korábban – mint megírtuk – Pataki utódlását illetően két forgatókönyv volt elképzelhető: a hatóság lényegében elnök nélkül is el tudná látni az elkövetkező fél év feladatait, így akár kézenfekvő lehetett volna, hogy az átmeneti kormány nem nevez ki elnököt, hanem ezt a feladatot az új kabinetre hagyja. Ehelyett azonban – mint ahogy az valószínűsíthető volt – a megüresedett hivatali pozícióba egy kormány közeli „ejtőernyős” érkezett Rozgonyi személyében.
A választások után megalakuló kormányra vár egyebek között az új uniós irányelvek átültetése, ezenkívül a következő években módosítani kell a frekvenciadíjak rendszerét, ösztönözve ezzel a mobil internet terjedését, és hasznosítani kell a maradék frekvenciákat is. Például arról kell dönteni, hogy a 900 megahertzes tartományban miként lehet bevezetni a 3G-szolgáltatást, valamint arról is, hogy a digitális tévére való átálláskor felszabaduló frekvenciák miként hasznosuljanak. Mindebben az NHH-ra mint felügyeleti szervre kulcsszerep hárul.

Országgyűlés: megvannak az új alkotmánybírók, kilépünk a Nemzetközi Büntetőbíróságból