Átlag körüli forgalmat regisztráltak tegnap a Budapest Értéktőzsdén (BÉT), a papírok 18,9 milliárd forintért cseréltek gazdát. A pesti parkett részvényindexe, a BUX 446,22 pontos, 2,1 százalékos emelkedéssel, 21 653,99 ponton állapodott meg, s a mögöttünk hagyott kereskedési napon valamenynyi vezető részvény javított korábbi pozícióján. A legjobb teljesítményt az OTP érte el, amelynek árfolyama 2,6 százalékkal emelkedett. A Mol is hasonló eredményt mondhatott magáénak: az olajipari társaság papírjai 2,4 százalékot erősödtek. A Magyar Telekom kétszázalékos növekedést könyvelhetett el, míg a Richter 1,4 százalékkal drágult.
Az árfolyamok emelkedése mellett kiegyensúlyozott kereskedés folyt tegnap a budapesti tőzsdén – így foglalható össze a szakemberek távirati irodának adott értékelése. Nyugat-Európában és a régióban is optimista volt a hangulat, de a BUX nőtt a legdinamikusabban. Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője mindezt azzal toldotta meg: az OTP elérte, a Mol és a Richter megközelítette ellenállási szintjét. Ha az árfolyamok stabilan e szintek fölé emelkednek, akkor rövid távon nem várható csökkenő trend. Az üzletkötő szerint a gazdaság állapota miatt azonban nem valószínű dinamikus emelkedés, hosszabb távon inkább a sávos, oldalazó kereskedésre van esély.
A vezető nyugat-európai értéktőzsdék tegnap már harmadik napja emelkedtek. A főmutatókat elsősorban a jelentősen dráguló bankrészvények húzták fel, mert a brit Barclays után a francia BNP Paribas is a vártnál jobb eredményeket jelentett. A londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE–100 0,6 százalékos emelkedéssel zárt. A frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX–30 egy százalékot erősödött, míg Varsóban a WIG–20 1,9 százalékkal emelkedett. Eközben idehaza több mint háromszoros túljegyzés mellett az Államadósság Kezelő Központ húszmilliárd forintnyi, 2014-ben lejáró államkötvényt adott el jövőre lejáró kötvényekért cserébe.

Orbán Viktor üzent Bukarestnek: csak egy feltétellel működne együtt az új román elnökkel