Február első hétvégéje a mangalicáké. Mármint a városligeti Vajdahunyadvárban, ahol negyedszer rendezik meg az alföldi sertésfajta saját fesztiválját, amely jó felkészülésnek ígérkezik a jövő heti disznóvágásdömpingre. A hungaricumként is számon tartott háziállatnak szentelt gourmet-hétvégén az ország minden tájáról érkező tenyésztők ajánlják mangalicaportékájukat. Szarvassal és szürkemarhával kevert mangalicahús, kolbászok, sonkák, szalonnák illata lengi be majd a Városligetet. Lesz persze főzőverseny is: mangalica- vetrece vesével, szívvel, pityókás gombóccal, kondásleves, tradicionális belga ragu sörrel és magyar mangalicával biztos, hogy szerepel az étlapon. Hiány pálinkában sem lesz. A talpalávalót a Kerekes Band, a Fondor és a Bara zenekar húzza majd el.
Reneszánsz karnevál. Gyulán a hagyományokhoz híven ezen a hétvégén rendezik meg a reneszánsz karnevált, amely idén Mátyás király és Aragóniai Beatrix udvarai életébe röpíti vissza a karneváli tömeget. A pénteki fáklyás felvonulást a Csík zenekar koncertje követi, szombaton lesz íjász- és vívóbemutató páncélos vitézekkel, de a merészebbek lovagi tornára is benevezhetnek. Nem hiányoznak majd a vándorkomédiások vidám históriái és a régizenei koncertek sem.
Télbúcsúztató vigalom. Csokonai Vitéz Mihály Dorottya, avagy a dámák diadalma a fársángon című vígeposza adta az ötletet a kaposváriaknak, hogy a Csurgón tanítóskodó költő somogyi farsangot megörökítő művének felidézésével búcsúztassák a telet. Az EKF pécsi programjában is kiemelt helyet elfoglaló, ma kezdődő kaposvári vigadalmat a gyerekek parádés felvonulása nyitja meg, holnap délelőtt ugyancsak őket várják a maszkabálba.
Szombat délután jelmezes felvonulók kíséretében hintón érkezik a város főterére Dorottya kisasszony és Karnevál herceg, akiket Szita Károly polgármester köszönt. Kora este télűző táncházba és deda-égetésre várják a farsangolókat, este nyolctól pedig rongyosbálba, ahol megpróbálják majd férjhez adni Dorottya kisasszonyt.
Busók és jankelék. Február 11-én kezdődik a télbúcsúztató busójárás Mohácson. A poklade (ahogy a hagyományt hazánkban megteremtő sokácok nevezik) minden évben több tízezer látogatót vonz a városba.
Az elkövetkezendő csaknem két hétben a hagyomány történetét és jellegzetes kellékeit bemutató fotókiállítások, népművészeti és kézművesvásárok, valamint a környéken élő nemzetiségek táncbemutatói láthatók. A gyerekeket kézműves játszóház várja, a maszkot és kolompot viselő busók és kísérőik, a jankelék látványos felvonuláson járják körbe a város házait. Jövő vasárnap a farsangi koporsó vízre eresztésével, húshagyókedden pedig máglyagyújtással temetik a telet és ünneplik a tavasz eljövetelét a mohácsiak. Érdemes tehát ellátogatni a Duna menti városba és személyesen is részévé válni ennek a különleges népszokásnak, amely 2009-től hivatalosan is az emberiség szellemi öröksége az UNESCO elismerése szerint.

Döbbenetes részletek derültek ki a kisfiút felrúgó karateedző tárgyalásán