Maradtunk a lejtőn

Felemás makrogazdasági adatok láttak napvilágot az Egyesült Államokban, s ennek következményeként az európai börzék sem tudtak egyértelmű irányt találni maguknak. A régióban a Budapesti Értéktőzsde az átlag alatt teljesített, fő indexe, a BUX 1,29 százalékos csökkenéssel, 21 374,66 ponton zárt.

Munkatársunktól
2010. 02. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eleve a veszteséges oldalon kezdett tegnap a Budapesti Értéktőzsde fő indexe, és a nap során sem tudott a nyereséges oldalra térni. Az amerikai makrogazdasági adatok megjelenése után a hazai kereskedők is megélénkültek, ám ez a BUX-indexnek további visszaesést hozott, végül 279,33 pontos, 1,29 százalékos csökkenéssel, 21 374,66 ponton zárt a mutató. A részvénypiac forgalma 16,5 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyamai egyaránt gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az MTI-nek elmondta: elég eseménytelen napot zárt csütörtökön a magyar tőzsde, a részvényárfolyamok a negatív nyitás után csak szűk sávban tudtak mozogni. Az eseménytelen kereskedést csak a fél háromkor napvilágot látott amerikai munkanélküliségi és termelőiár-adatok kavarták fel, amelyek a vártnál roszszabbak lettek. Az üzletkötő kiemelte: a gyenge amerikai makroadatok hatására tovább veszített értékéből a BUX, azonban zárásra megélénkültek a vevők, így ledolgozta a fél három utáni esését az index. Varjú Péter rámutatott: a magyar tőzsde vezető részvényeinek árfolyamai erős ellenállási pontok közelében mozogtak szerdán is, azonban úgy tűnik, még várni kell arra, hogy ezeket a szinteket áttörjék az árfolyamok.
A Mol árfolyama 320 forinttal, 1,8 százalékkal 17 500 forintra csökkent, 1,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 100 forinttal, 1,76 százalékkal 5580 forintra esett, forgalmuk 11,0 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 0,96 százalékkal 720 forintra gyengült, a Richter-papírok árfolyama pedig 85 forinttal, 0,20 százalékkal 41 600 forintra csökkent. Az Egis 131,9 millió forintos forgalom mellett 100 forinttal, 0,52 százalékkal 19 200 forintra csökkent.
A részvényekkel ellentétben a forint szilárdan tartotta árfolyamát a devizapiacon tegnap, az eurót lapzártakor 271,45 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a szerda délutáni 271,60 forintos árfolyam után.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.