Ha'Aretz
Elie Wiesel magyar származású Nobel-békedíjas író, akinek szavait az izraeli napilap is idézte, felhívta a figyelmet: követeli Magyarországtól a náci megszállás idején keletkezett archívumok megnyitását, hogy kiderüljön, milyen mértékben vett részt a magyar rendőrség és hadsereg a zsidók üldözésében.
News.Az
Ismeretlen tettes ellopta az azerbajdzsáni magyar nagykövet, Boros Jenő mobiltelefonját a fővárosban, Bakuban – számolt be az esetről az angol nyelvű azeri hírportál. A cikk szerint a fiatalember a nagykövet elé lépett, megkérte, hogy használhassa telefonját, majd miután megkapta a diplomatától a készüléket, pillanatok alatt eltűnt.
Corriere Della Siera
A baloldali olasz napilap is idézi Giorgio Napolitano államfő kijelentését, miszerint tévedett 1956 októberében, amikor az olasz kommunista párt központi tanácsának tagjaként úgy vélte, a szovjet beavatkozás megakadályozta, hogy a káosz és az ellenforradalom uralkodjon el Magyarországon, és hozzájárult a világbékéhez. A köztársasági elnök egykori párttársára, a 95 éves korában elhunyt Antonio Giolittira emlékezett, aki a magyar forradalom szovjet elfojtását követően kilépett az olasz kommunista pártból.
Süddeutsche Zeitung
A német baloldali napilap interjút készített Günter Verheugennel, Németország távozó európai biztosától, aki elmondta, az Európai Unióból hiányzik az akarat és az erő, hogy komolyan befolyásolni tudja a világpolitikai eseményeket. Az egykori bővítési, majd vállalkozásokért és iparért felelős biztos többek között az iraki megszállást, a koppenhágai klímakonferenciát és a közel-keleti békemegállapodási folyamatot hozta fel példának. Szerinte ezekben a kérdésekben az unió semmilyen befolyást nem tudott gyakorolni.
The Washington Post
Megbüntethetik-e az amerikai iskolák azokat a diákokat, akik szabadidejükben iskolájukat és tanáraikat sértegetik az interneten? – amerikai jogászok szerint ebben a kérdésben kellene sürgősen állást foglalnia a szövetségi legfelsőbb bíróságnak. Többek között az amerikai liberális lap is beszámolt arról, hogy múlt héten Pennsylvania államban két egymással ellenkező bírósági ítélet született két azonos jellegű ügyben. Az egyik fellebbviteli bíróság igazat adott annak az iskolának, amely ideiglenesen eltiltotta egyik 14 éves diákját, aki az oktatási intézet igazgatóját sértegette a MySpace közösségi portálon. Egy másik bíróság viszont egy hasonló ügyben – szintén 14 éves tanulóról van szó – úgy vélekedett, hogy az iskolának nincs joga beleszólni abba, diákjai mivel töltik szabadidejüket az iskola után, és ez vonatkozik az internethasználatra is.

Miniszterelnöki üzenet a Harcosok Klubja előtt