POLITICO
Az amerikai vezetés 2008 augusztusában a Grúzia elleni katonai akcióra adandó válaszként fontolóra vette Oroszország megtámadását, az ötletet azonban elvetették – adja hírül az egykor a Clinton-adminisztrációban dolgozó Ron Asmus könyve alapján a washingtoni székhelyű sikeres online hírportál. Asmus azt állítja, hogy az ellencsapást elsősorban Dick Cheney alelnök környezetéből szorgalmazták. A portálnak a nemzetbiztonsági tanács több tagja is megerősítette a kérdés felvetődését, hozzátéve, hogy a döntés helyes, bár érzelmileg kétségkívül nehéz volt.
THE WALL STREER JOURNAL
Barack Obama törődik a legkevésbé a közelmúlt amerikai elnökei közül az Egyesült Államok és Európa szövetségével – állapította meg az amerikai pénzügyi körök lapja annak kapcsán, hogy Obama nem utazik el az USA–EU-csúcsra. A britekkel és a a közép-európaiakkal kialakított „különleges viszony” fontos, de az újság szerint ezek „az EU-tól függetlenül is ápolhatók”. A lap úgy véli, Európa ledegradálása a Fehér Ház racionális kalkulációjának eredménye, s felteszi a kérdést, vajon megértik-e az európaiak a célzást. Washingtonnak az számít, hogy a világ feltörekvő hatalmai nem Európában vannak, Brazíliára, Kínára, Indiára és az ázsiai-csendes-óceáni régió egyéb országaira kell figyelni. Az öreg kontinensen – amely a bolondulásig odavolt Obama elnökké választásakor – fájdalmas kijózanodás kíséri a kiszivárogtatást, Európa ugyanis az első olyan modern amerikai elnököt ünnepelte Obamában, aki Európára a várakozások szerint egyenlő partnerként akart tekinteni. Európa azonban hamarosan rájöhet, hogy talán George W. Bush volt az utolsó olyan transzatlantista elnök, aki fontosnak tartotta a barátság ápolását az európai vezetőkkel, az öreg kontinenst előbbre sorolta a többi földrésznél, zárta cikkét a WSJ.

Deák Dániel: A Harcosok Klubja nagyon komoly újításnak minősül, nemcsak a magyar politikai életben, hanem egész Európában