Kizárták a vancouveri téli olimpia női szánkóversenyéből a japán Jaszuda Aját, mert a kiegészítő súlya nehezebb volt az engedélyezettnél. A résztvevők a nagyobb sebesség elérése érdekében extra súlyt csatolhatnak a testükre, de ez nem lehet nehezebb 13,06 kg-nál, márpedig az ázsiai szánkós 13,25 kilós nehezéket használt. A 27 éves Jaszuda a 28., azaz utolsó előtti pozícióban zárta az első futamot, s az ezt követő ellenőrzésen bukott meg.
Alig huszonnégy órával azután, hogy Alexandre Bilodeau megnyerte a síakrobatika mogul számát, vancouveri – és a hazai rendezésű játékokat tekintve összességében is – első olimpiai aranyérmese tiszteletére különbélyeget bocsátott ki a kanadai posta. A nem sík-, hanem dombornyomású bélyegek darabja 57 kanadai centbe kerül. Rövidesen olimpiai emlékérmék is hirdetik majd Bilodeau dicsőségét. Kanada az 1976-os montreali nyári olimpián öt ezüst és hat bronzéremmel zárt, az 1988-as télin, Calgaryban pedig két második és három harmadik helyezéssel fejezte be szereplését.
Le kellett ragasztani több feliratot Ryan Miller és Jonathan Quick amerikai jégkorongkapusok maszkján, mert a Nemzetközi Olimpiai Bizottság szabályzata tiltja a reklám-, a demonstratív vagy a propagandacélú szövegeket. A buffalói Millernek a „Miller Time” és a „Matt Man”, a Los Angeles-i Quicknek pedig a „Support Our Troops” (Támogasd a haderőnket!) feliratot kellett letakarnia. A két hálóőr klubrendezvényeken nyugodtan megjelenhet „fedetlenül”, de az olimpián ez tilos. A Miller Time amúgy – túl azon, hogy a kapus nevére utal – egy sörgyártó cég szlogenje. A Matt Man felirattal (amelynek eltakarása miatt a kapus csalódottságát fejezte ki) rákban elhunyt unokatestvérének állít emléket. A haderőt támogató matrica minden amerikai benzinkútnál kapható, s a befolyó összegből tényleg az USA hadseregét, pontosabban az Irakban szolgálókat, illetve azok hozzátartozóit segítik.
Jaromir Jagr világhírű cseh jégkorongozó – akárcsak a bibliai Sámson – a hajában bízik: újra megnövesztette, és reméli, szép eredményt tud elérni csapatával Vancouverben. „Kérdeztem magamtól: miben tudnék a régi, tizenöt évvel ezelőtti önmagamhoz hasonlítani? Nem megy már úgy a góllövés, nem megy úgy a játék. Hát ismét megnövesztettem a hajam” – tréfálkozott a csatár, aki hétfőn ünnepelte 38. születésnapját, és a pénteki megnyitón ő vitte hazája zászlaját. Jagr 1990-ben, amikor berobbant az észak-amerikai profiligába (NHL), szintén hosszú hajjal játszott. A Pittsburgh Penguinsszel 1991-ben és 1992-ben Stanley Kupát is nyert. Később a válogatottal 1998-ban olimpiai, 2005-ben pedig világbajnok lett, így bekerült abba a 22 fős elittársaságba, amelynek tagjai a három legfontosabb sportági trófeát begyűjtötték. A cseh támadó az NHL-ben 1273 mérkőzésen 1599 pontot gyűjtött, ezzel az örökranglista 9. helyén áll. Két éve elhagyta Amerikát, és jelenleg az orosz nyílt profi bajnokságban az Avantgard Omszk alkalmazottja.
Már a hatodik hónapban van, mégis indul a vancouveri olimpián Kristie Moore kanadai curlinges. „Köszönöm, jól vagyok, nagyszerűen érzem magam, nincs semmi probléma” – jegyezte meg a tegnapi rajt előtt. Moore édesanyja szintén curlinges volt, és szintén versenyzett várandósan. „Azt nem tudom, fiam lesz-e vagy lányom, de az biztos, hogy ő is curlingezni fog” – tette hozzá Kristie Moore.

Brutális jégeső söpört végig Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében