A lakosságnak joga van békében és biztonságban élni, s az önkormányzat grémiuma – jobb- és baloldal egyaránt – partner e törekvésben. Káli Sándor elmondta, nem ez az első olyan rendszabály, amely követendő példaként szolgálhat az ország minden nagy településének. Miskolc tehát az együttélési kódex bevezetésével újabb precedenst teremthet, a rendelettervezetet csütörtöki közgyűlésükön tárgyalják meg a városatyák. A polgármester szerint nem tűrhetik tovább azokat a személyeket, illetve csoportokat, akik célja a rendzavarás, a rongálás.
Káli Sándor úgy véli, a társadalmi együttélés normái mindenkire vonatkoznak, csak éppen egy szűk miskolci réteg ezt nem hajlandó tudomásul venni, mondván, úgysem lesznek következményei tetteiknek, normális emberhez méltatlan viselkedésüknek. Ők a renitensek, a törvényen kívüliek, a levegőt azonban nem mérgezik tovább. Terjedelmes anyag az együttélési kódex rendelettervezete – tette hozzá a borsodi megyeszékhely első embere, majd rámutatott, hogy az elfogadásra váró dokumentum tartalmazza a lakóközösségek, közterületek úgynevezett házirendjét, ugyanakkor kitér a hulladékgazdálkodásra és a tűzvédelemre is.
Mint kiderült, Káli Sándor polgármester, valamint a miskolci önkormányzat nem véletlenül dolgozta ki e kódexet, ugyanis a rend ellen vétőket pénzbüntetéssel sújtanák, miközben erősítenék a rendőrség, a város- és polgárőrség, továbbá a közterület-felügyelet kapcsolatát. Természetesen – fűzte hozzá a polgármester – az együttélési kódex nem tenne különbséget jómódúak és szegények, illetve társas- vagy családi házas övezetben élők között.

Hatalmas Porsche-autókiállítást rendeznek Pannonhalmán