Újabb videót mutatott be a Hír TV Roland Tseberről, a Magyarországról kitiltott ukrán kémről. A Magyar Pétert Kijevben vendégül látó és kalauzoló, a Fideszt fenyegető férfi idén márciusban egy ukrán tévében a Tisza Párt elnökével megbeszélt „további akciókról” nyilatkozott. Tsebert a magyar nemzetbiztonsági szervek az ukrán hírszerző szolgálat illegális tisztjeként azonosították.

Amikor Magyar Péter Ukrajnában volt, akkor sokat beszéltünk, és megtaláltuk a közös hangot a további akciókhoz
– ezt Tseber Roland nyilatkozta egy ukrán televízióban Magyar Péterről 2025 márciusában. Tseber nem részletezte, hogy konkrétan milyen további akciókra gondol.
Az ukrán titkosszolgálat szervezhette Magyar Péter tavalyi ukrajnai utazását – erről számolt be múlt pénteken a Ripost. Az egyik főszereplőt, Tseber Roland Ivanovicsot már tavaly ősszel kiutasították hazánkból.
Az ukrán–magyar állampolgárságú férfi szervezte meg a Tisza Párt elnökének tavaly nyári ukrajnai turnéját, aki a hírportál szerint mindezt az ukrán titkosszolgálat irányításával tette meg.
A Ripost rámutatott: az ukrán–magyar állampolgár Tseber Roland a kárpátaljai Katonai Közigazgatás magas rangú tisztje, aki ráadásul Zelenszkij pártjának képviselője a Kárpátaljai Megyei Tanácsban. Mint írták, Tseber – hivatalos nevén Tseber Roland Ivanovics – már Magyar Péter felbukkanása után néhány héttel, még tavaly nyáron felvette vele a személyes kapcsolatot, szorosan követte, rendszeresen részt vett az országjáró autós turnékon. A hírportál szerint minden azt bizonyítja, hogy a legszorosabb együttműködést alakították ki. Erről maga Tseber közölt lelkes posztokat és közös fotókat.
A posztokban Peter Madyarnak nevezte a „jóbarátot”, és nem győzte hangsúlyozni, hogy a politikus mennyire elkötelezett Ukrajna politikája és uniós tagsága mellett.
Később a Magyar Nemzet bemutatott egy videót, amelyet tavaly Magyar Péter tett közzé Kijevből. A felvételen a pártelnök a következőképpen mutatta be az ukrán férfit: – Tseber Roland magyar testvérünk, a Kárpátaljai Megyei Tanács egyik tanácsosa lesz a segítségünkre. Ő segített nekünk ilyen rövid idő alatt, 24 óra alatt megszervezni ezt az utat és ő segít majd tolmácsolni az igazgató úrral (egy kijevi gyermekkórház vezetőjével – a szerk.) – fogalmazott Magyar Péter az út során készült felvételen.
Kedden Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a következőkről tájékoztatta a sajtót a Nemzetbiztonsági Bizottság ülése után:
– Tseber Roland, aki ukrán–magyar állampolgár volt 2017-ig, akkor lemondott a magyarról, megalapozottan az ukrajnai politikai ambíciói miatt.
Jelenleg a Kárpátaljai Megyei Tanács képviselője, akit a magyar nemzetbiztonsági szervek már hosszú ideje megfigyelnek, és az ukrán hírszerző szolgálat illegális tisztjeként azonosítottak.
Vélhetően hosszú évek óta épít kapcsolatot a hazai ellenzék tagjaival, találkozott több vezető politikussal, parlamenti párt képviselőjével is, többek között számukra ukrajnai látogatás megszervezésében is közreműködött. Tevékenysége elsősorban Magyarország Ukrajnával kapcsolatos álláspontjának megváltoztatását célozza, az egyik korábbi ellenzéki képviselő közreműködésével Szijjártó Péterrel is kezdeményezett találkozót, aki Magyar Leventét küldte. Ekkor Tseberről az elhárítás értesítette a külügyminisztert, így további találkozóra nem került sor.
– De ami ennél fontosabb, és a nemzet biztonságára nagyobb kockázatot jelentő információ, hogy Tseber találkozót szervezett a hazai katonai vezetés korábbi magas rangú vezetőjével fegyvergyártásban érintett szereplők és külföldi befektetők között
– tudatta Kocsis Máté, aki hozzátette, mindezek és a 2024-ben erősödő aktivitása miatt Tseber Rolanddal szemben beutazási és tartózkodási tilalmat rendeltek el.
Május 20-án Bohár Dániel Facebook-oldalán arra hívta fel a figyelmet, hogy Tseber a következőt posztolta:
Fidesz, ti patkányok vagytok, akiket sarokba szorítottak. És jól is tették. A következő lépés az enyém. Orbán Viktor.
A miniszterelnök péntek reggel a Kossuth rádió reggeli műsorában elmondta: azt tapasztalták, hogy
az ukrán aktivitás nagyon megnőtt Magyarországon. Nekik van egy dezinformációs kampányuk, erre válaszul be is adták azt a törvénytervezetet a magyar Országgyűléshez, hogy ne lehessen ma ukránbarát propagandát terjeszteni.
Arra nem számított, hogy az ukránbarát ellenzéki pártokkal ilyen mély kapcsolatot ápol az ukrán titkosszolgálat.
Ezt a Tisza Párt nem is cáfolja, ugyanis a magyar hatóságok által azonosított emberek szerveznek nekik találkozókat – hívta fel a figyelmet Orbán Viktor. Szerinte mindez azért van, mert el akarják érni, hogy a magyar emberek a saját érdekeik ellen döntsenek.