Az OTP húzta a szekeret

Tegnap a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 68,11 pontos, 0,32 százalékos csökkenéssel, 21 124,39 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 56,9 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen zártak.

Munkatársunktól
2010. 06. 18. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jól fogadták a piacok a kormány gazdasági akciótervét. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője arra hívta fel a figyelmet, hogy a beszéd kezdetén a BUX és az OTP is szépen visszakúszott, majd a beszéd második részében közölt banki adó tervének a hatására az indexek – főleg a bankoké – újra lefelé vették az irányt. Az OTP még így is 2 százalék pluszban tudott zárni, ami szép eredmény az elemző szerint, igaz, a Mol ennél nagyobb mértékben csökkent. A Buda-Cash elemzőjének véleménye szerint a régióban az élvonalban tudott végezni a magyar tőzsde a 0,32 százalékos csökkenéssel.
– A két tőzsdén forgó banknak, az OTP-nek és az FHB-nak előreláthatólag nem kevés profitjába kerül majd a kormányfői bejelentés, miszerint a bankok, a biztosítótársaságok és a pénzügyi lízingcégek költségvetésbe való befizetésének mértékét tizenháromról az idén kétszázmilliárd forintra emelik – hangsúlyozta Ágoston Róbert, a Cashline Értékpapír Zrt. üzletkötője. Kifejtette: nehéz számszerűsíteni, hogy az egyes bankoknak mennyibe kerül a kétszázmilliárdos csomag, meg kell egyezniük, hogy ebből ki mennyit fizet be. – Nehéz elképzelni olyan megoldást, hogy az OTP-nek ötvenmilliárd forintnál kevesebbe kerüljön a befizetés. Ez hozzávetőleg az éves nyereség harmada – hívta fel a figyelmet Ágoston Róbert.
Az OTP részvények ára 101 forinttal, 2,09 százalékkal, 4925 forintra erősödött, forgalmuk 43,6 milliárd forintot tett ki. A Mol papírok 500 forinttal, 2,76 százalékkal, 17 600 forintra estek az 5,6 milliárd forintos forgalomban. A Magyar Telekom árfolyama 25 forinttal, 3,65 százalékkal, 660 forintra esett, forgalma 4,2 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 1000 forinttal, 2,29 százalékkal, 44 700 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,8 milliárd forintot ért el. Szektortársa, az Egis 160,6 millió forintos forgalom mellett 200 forinttal, 1,08 százalékkal, 18 700 forintra emelkedett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.