Jól fogadták a piacok a kormány gazdasági akciótervét. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője arra hívta fel a figyelmet, hogy a beszéd kezdetén a BUX és az OTP is szépen visszakúszott, majd a beszéd második részében közölt banki adó tervének a hatására az indexek – főleg a bankoké – újra lefelé vették az irányt. Az OTP még így is 2 százalék pluszban tudott zárni, ami szép eredmény az elemző szerint, igaz, a Mol ennél nagyobb mértékben csökkent. A Buda-Cash elemzőjének véleménye szerint a régióban az élvonalban tudott végezni a magyar tőzsde a 0,32 százalékos csökkenéssel.
– A két tőzsdén forgó banknak, az OTP-nek és az FHB-nak előreláthatólag nem kevés profitjába kerül majd a kormányfői bejelentés, miszerint a bankok, a biztosítótársaságok és a pénzügyi lízingcégek költségvetésbe való befizetésének mértékét tizenháromról az idén kétszázmilliárd forintra emelik – hangsúlyozta Ágoston Róbert, a Cashline Értékpapír Zrt. üzletkötője. Kifejtette: nehéz számszerűsíteni, hogy az egyes bankoknak mennyibe kerül a kétszázmilliárdos csomag, meg kell egyezniük, hogy ebből ki mennyit fizet be. – Nehéz elképzelni olyan megoldást, hogy az OTP-nek ötvenmilliárd forintnál kevesebbe kerüljön a befizetés. Ez hozzávetőleg az éves nyereség harmada – hívta fel a figyelmet Ágoston Róbert.
Az OTP részvények ára 101 forinttal, 2,09 százalékkal, 4925 forintra erősödött, forgalmuk 43,6 milliárd forintot tett ki. A Mol papírok 500 forinttal, 2,76 százalékkal, 17 600 forintra estek az 5,6 milliárd forintos forgalomban. A Magyar Telekom árfolyama 25 forinttal, 3,65 százalékkal, 660 forintra esett, forgalma 4,2 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 1000 forinttal, 2,29 százalékkal, 44 700 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,8 milliárd forintot ért el. Szektortársa, az Egis 160,6 millió forintos forgalom mellett 200 forinttal, 1,08 százalékkal, 18 700 forintra emelkedett.

Mozgáskorlátozott parkolókártyát használtak a csalók