Kósa Lajos önkormányzati elképzelése

Mizsei Bernadett
2010. 06. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Háromosztatú önkormányzati rendszert vezetne be Kósa Lajos. A Fidesz ügyvezető alelnöke a Megyei Jogú Városok Szövetségének közgyűlésén tegnap kifejtette: az egyik elem Budapest lenne, a másik a 23 megyei jogú város, a harmadik a mintegy 3200 többi település. Szerinte amennyiben nem teszik meg ezt a lépést, a jelenlegi rendszer kezelhetetlenné válik.
Mint fogalmazott, ahol Európában a települések méretéhez igazítva osztották fel a feladatokat, jelentősen javult a működés hatékonysága. Debrecen első embere lényeges kérdésnek nevezte, hogy miként módosulnak az önkormányzati vezetők összeférhetetlenségének szabályai. – Ha a mai szabályok maradnak hatályban, a következő, jóval kisebb létszámú törvényhozásban is ülhet 60, de akár 80 polgármester is, egyfajta önkormányzati vezetők gyűlésévé változtatva az Országgyűlést – vélekedett. Hozzátette: ha viszont a két tisztség összeférhetetlen lesz, újra kell gondolnunk, hogy az önkormányzati világ hogyan érintkezik a parlamenti világgal.
A Belügyminisztérium illetékes államtitkára úgy látja, nem a finanszírozás, hanem a feladat meghatározása felől kell indítani a hazai önkormányzati rendszer reformját. Tállai András első lépésként arról döntene, hány önkormányzat működjön Magyarországon, milyen államigazgatás és közigazgatás lépjen életbe, illetve ebben az önkormányzatoknak milyen szerepet kell vállalniuk. Pintér Sándor belügyminiszter nehéz kérdésnek nevezte, hogyan marad ideje valakinek egy nagyváros irányítása mellett a törvényhozási teendőkre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.