Hatályban tartotta tegnap a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság a Vona Gáborra kiszabott 30 ezer forintos szabálysértési pénzbírságot. A Jobbik elnökét még tavaly július 4-én a Magyar Gárda feloszlatása elleni Erzsébet téri tiltakozó akción bilincselték meg és állították elő, bírságot pedig azért szabtak ki rá, mert a rendőrség felszólítására sem hagyta el a helyszínt. Kovács József bíró rámutatott: Vona Gábor tudta, mire irányul a rendőrség felszólítása, annak mégsem tett eleget. Ugyanakkor hozzátette: arra a kérdésre, hogy a tüntetés feloszlatása jogszerű volt-e, egy másik, a Fővárosi Bíróság előtt folyamatban lévő eljárás ad majd választ, a két ügyet egymástól külön kell választani. A bíró megjegyezte: „a rendőrségtől elvárható lett volna”, hogy a bíróságnak átadja a tüntetésről készített kép- és hangfelvételeket, így a Vona Gáborra vonatkozókat is, amelyeket végül a Jobbik elnökének ügyvédje, Gaudi-Nagy Tamás adott át a bíróságnak.
Vona Gábor kétségbe vonta a rendőri intézkedés jogszerűségét. Kiemelte: spontán demonstráció volt az Erzsébet téren, amelyen szolidaritásukat fejezték ki a feloszlatott gárda mellett. Gaudi-Nagy Tamás a távirati irodának elmondta: a végzés ellen panaszt tesznek az Alkotmánybíróságon.
A parlament május 14-i alakuló ülésén viselt ruházata miatt a fővárosi V. kerületi rendőrkapitányság is harmincezer forintos bírsággal sújtotta a Jobbik elnökét, akit még Bajnai Gordon volt kormányfő utasítására Forgács Imre akkori igazságügyi és rendészeti miniszter jelentett fel – tájékoztatta lapunkat Tafferner Éva, a BRFK szóvivője. A rendőrség nyilatkozattételre hívta fel a politikust, aki korábban szóban is bejelentette, majd írásban jelezte, hogy lemond mentelmi jogáról, így a hatóság akadály nélkül folytathatta le az eljárást. A vizsgálat feloszlatott társadalmi szervezet tevékenységében való részvétel miatt miatt marasztalta el a pártelnököt, azonban a szabálysértési bírság nem jogerős, mert Vona kifogást nyújthat be a határozat ellen.
Emlékezetes: Vona a T. Ház alakuló ülésén a képviselők eskütétele idején a bíróság által korábban már jogerősen feloszlatott Magyar Gárda Mozgalom mellényében tett fogadalmat arra, hogy betartja és betartatja a Magyar Köztársaság törvényeit.

Az ukrán hírszerző, aki kémkedett az energetikai szektor és a Magyar Honvédség ellen