Argentína az első fordulóban hat percen át futballozott, amíg Heinze parádés csukafejesből meg nem szerezte a vezetést. A nemzetközi szövetség játékvezetői testülete persze nem egészen így látta a látványos találatot. A grémium szerint Wolfgang Starknak érvénytelenítenie kellett volna a találatot, mert a beívelésnél Walter Samuel szabálytalanul akadályozta a nigériaiak játékosát, Chinedu Obasit, akinek éppen az volt a feladata, hogy figyeljen Heinzére. A FIFA útmutatója szerint a bíróknak jobban kell ügyelniük a tizenhatoson belüli birkózásra. Nigéria számára ez már eső után köpönyeg. Az utólagos állásfoglalás azon sem változtat, hogy Argentína eme gól után már inkább csak mímelte a játékot. Igaz, így is fölényben volt; Messi egymaga több gólt rúghatott volna, de mindig kis hiba csúszott a lövésébe, illetve Enyeama kapus hárított bravúrosan.
Dél-Korea teljesen megérdemelten nyert 2-0-ra Görögország ellen, s a három pont birtokában a johannesburgi Futballváros Stadionban aligha fogja magát összetörni Argentína ellen. Mint minden mérkőzésen, amelyen Lionel Messi pályára lép, az a legfontosabb kérdés, az ellenfél tudja-e semlegesíteni. Ugyanúgy, mint 1986-ban Diego Maradona esetében. Huh Dzsung Mu, az ázsiaiak szövetségi kapitánya felelevenítheti a huszonnégy évvel ezelőtti tapasztalatait. Akkor az ő feladata volt Maradona semlegesítése, amit egy sárga lap árán tulajdonképpen megoldott, hiszen az isteni Diego nem szerzett gólt, Argentína mégis nyert 3-1-re. Huh mester most más megoldást fontolgat. Követő emberfogással senki sem őrzi majd Messit, a csapat, 4-5-1-es hadrendre váltva, inkább beáll „sündisznóba”.
Maradona szokásos érdes stílusában elevenítette fel az 1986-os emlékeket: „Nem felejtettem el Huhot, a dél-koreaiak tékvándóztak ellenünk, nem fociztak…” Ha nem csupán a mérkőzés előtti szokásos bújócskázás céljával tette (korábban De Rossi, Bendtner és Drogba is sérült volt, mégis játszott az olasz, a dán, illetve az elefántcsontparti együttesben) –, akkor Maradona elmondása szerint combizomhúzódás miatt Juan Sebastian Verón kimarad a kezdő tizenegyből, és Maxi Rodriguez helyettesíti. „Nehéz döntés Verónt kihagyni, de rizikós lenne játszatni. Szükségünk van rá a folytatásban, nem akarom, hogy idő előtt véget érjen számára a torna. Megértette, hogy a csapat számára ez a legjobb” – indokolt az argentin kapitány.
Nem kérdéses, a kék-fehérek a meccs esélyesei, de Park Dzsi Szung, a koreaiak legnagyobb sztárja – egyben a Manchester United klasszisa – szerint nem lehetetlen a győzelem: „Ha ugyanúgy csapatként játszunk, mint Görögország ellen, meglephetjük az argentinokat.” Meglátjuk.
Bloemfonteinben az újabb vereség szinte biztosan megpecsételné a görögök vagy a nigériaiak sorsát. A második vb-jükön szereplő, s továbbra is első győzelmükért, sőt pontjukért, mi több, góljukért hajtó görögök német kapitánya, a 71 éves Otto Rehhagel igyekszik megőrizni a higgadtságát, ugyanakkor túl sokat nem árult el csapata várható taktikájáról: „Részletesen kielemezzük a koreaiak elleni kudarcot. A tapasztalatokból okulva, józanul kell cselekednünk.” A nigériaiak svéd trénere, a hazája csapatát a 2002-es és 2006-os világbajnokságra kivezető Lars Lagerbäck várhatóan számíthat az első találkozón megsérült hátvédre, Taye Taiwóra. A statisztikák a „Szuper Sasok” mellett szólnak, eddigi négy vb-sikerüket ugyanis egyaránt európai válogatottak felett aratták: 1994-ben a görögöket és a bolgárokat, 1998-ban pedig a spanyolokat és a bolgárokat győzték le.
Az A csoport mai találkozójának két résztvevője közül az előző vb-n döntős franciák 0-0-t játszottak az uruguayiakkal, míg a mexikóiak a hajrában egyenlítettek 1-1-re a házigazda ellen. A franciák rengeteg bírálatot kaptak, a legkeményebbet attól, akitől talán a legkevésbé várták, Zinedine Zidane-tól. A világ- és Európa-bajnok futballista nem kevesebbet állított, mint hogy a csapat nem igazi csapat, csak egyénieskedő klasszisok gyülekezete, Raymond Domenech pedig nem vérbeli edző. Florent Malouda a gárda nevében felelt Zidane bírálatára: „A futball egyszerű. Nyerni kell, és akkor minden csodálatos lesz, mindenki a barátod, és mindenki mosolyog rád.” Domenech, talán éppen Zidane hatására, két változtatásra szánta el magát: Malouda és Thierry Henry, aki egyaránt csereként lépett pályára az első körben, ezúttal minden bizonynyal kezdő lesz.
A mexikói szövetségi kapitány, Javier Aguirre megpróbálja nyomás alá helyezni a francia védelmet, és nem kizárt, hogy három csatárt nevez a kezdő tizenegybe. A hátvéd Rafael Márquez, aki csapata gólját szerezte a dél-afrikaiak ellen a 79. percben, dicsérte a riválist, és felhívta a figyelmet arra, hogy a franciák hagyományosan „álmosan” kezdik a nagy tornákat, de aztán rendszerint belelendülnek. A csatár Vela szerint harcolniuk kell egymásért, ha ez megvalósul, képesek nagy eredményt elérni, legyőzni a franciákat, ami eleddig egyszer sem sikerült. Hat találkozón öt vereség mellett egyetlen döntetlenre voltak képesek, s csupán négy gólt szereztek, miközben 15-öt kaptak. Ez alapján Franciaország a párharc esélyese, de nem mehet biztosra.
Mai program. B csoport, 2. forduló: Argentína–Koreai Közt., Johannesburg, Futballváros Stadion, 13.30; Görögország–Nigéria, Bloemfontein, Szabad Állam Stadion, 16.00. A csoport, 2. forduló: Franciaország–Mexikó, Polokwane, Peter Mokaba Stadion, 20.30.

Brutális jégeső söpört végig Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében