A szervezet határozatából kiderül, hogy a dél-koreai óriáscég dunaújvárosi gumiabroncsgyárában rendszeresen akadályozták az érdekvédelmi munkát például úgy, hogy a helyi szakszervezeti tisztségviselőt – aki egyben a cég alkalmazottja – egyszerűen nem engedték be a gyár területére. Ezt még az érdekvédelmi fogadónapon sem engedték meg neki, holott ez a cég törvényi kötelezettsége. Az OMMF állásfoglalása szerint a munkáltatónak biztosítania kell a tisztségviselő bejutását az üzem területére, mivel a szakszervezet működési szabadsága csak így garantálható. Az érintett dolgozó ráadásul az üzemi tanácsnak is tagja, így kitiltásával többszörösen is megsértették az érdekvédelmi szabadságot.
*
Az SZDSZ-es Kóka János gazdasági minisztersége idején Magyarországra települő Hankook a kezdetektől fogva megsérti a munkaügyi jogszabályokat. Az óriásvállalatot már korábban is nyolcmillió forintra büntette az OMMF azért, mert a munkavállalók napi munkaideje több esetben is meghaladta a tizenkét órát, de előfordult akár tizennyolc órás foglalkoztatás is. A Hankook mindezen túl nem biztosította a két munkanap között előírt, minimum tizenegy órás pihenőidőt sem, illetve egy alkalommal augusztus 20-án, azaz hivatalos munkaszüneti napon is dolgoztatott. A cég egyedi kormánydöntés alapján az egyik legnagyobb állami támogatásban részesült 2005-ben. A szerződés tartalmát sokáig titkolta a Kóka János vezette tárca, végül kiderült: a kormány 15,9 milliárd forintos készpénztámogatás és ötmilliárd forintnyi adókedvezmény mellett még egy rendkívül figyelemreméltó, ugyanakkor igen szokatlan államilag garantált szolgáltatást nyújtott a Hankooknak: gyorsítva bonyolították le az igazgatási és hatósági eljárásokat.
A Hankookhoz hasonlóan a munkaügyi jogszabályok, a munkavállalói, szakszervezeti jogok tiprásáról elhíresült cégek egyike éppen a Gyurcsány Ferenc érdekeltségébe tartozó Motim társaságok. A volt kormányfő cégeinél a munkaügyi bíróság, a Legfelsőbb Bíróság ítélete, valamint az OMMF háromszori végrehajtási bírsága után állították helyre a törvényes, heti negyvenórás munkaidőt. Mindemellett a munka- és pihenőidő szabályainak megszegése miatt 400 ezer, illetve 1,2 millió forint munkaügyi bírsággal sújtották a Motimot. A társaság jogellenesen rúgta ki, illetve jogellenesen tiltotta meg, hogy a helyi szakszervezeti tisztségviselő a gyár területére lépjen.