Sört ígérnek a vébére

Lesz sör Katarban a világbajnokság alatt, a szurkolói zónákban lehet majd sörözni. Ne feledje, Katarban legális az alkohol! – húzza alá lapunknak adott interjújában Nasszer Al-Hater. A 2022-es katari focivébé-pályázat kommunikációs igazgatója szerint a hatóságok még a részeg angol szurkolókkal is el tudnak majd bánni.

Munkatársunktól
2010. 06. 26. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Itt minden új lesz, annak ellenére, hogy a katari infrastruktúra már most is elég fejlett, de tovább akarjuk fejleszteni. Hiszem, hogy csodálatos lesz a világbajnokság. Ezért szól úgy szlogenünk, hogy számíts valami csodálatosra – mondja a pályázat kommunikációs igazgatója. A terv nagyon ambiciózus, ám az ellenfelek is sorakoznak. A tizenkét év múlva esedékes tornát Katar mellett Dél-Korea, Japán és Ausztrália is meg akarja rendezni, de öt pályázó beadta a jelentkezését a 2018-as és a 2022-es világeseményre is: Belgium és Hollandia közösen, Spanyolország és Portugália szintén együtt, valamint Oroszország, az Egyesült Államok és Anglia. Nasszer Al-Hater szerint pályázatuk erejét az említett újítások mellett az is adja, hogy Katarban nem lesznek hatalmas távolságok a helyszínek között, egy szurkoló egy nap akár két mérkőzést is megtekinthet a 11 ezer négyzetkilométeres félsziget valamely stadionjában. A sokak által látott, valóban lélegzetelállító stadionok ráadásul az ország keleti felében lesznek, így egy Bács-Kiskun megye nagyságú területen fogadnák a nagyjából 700 ezer szurkolót.
Akik nyilván nem bújnának ki a bőrükből, focira, sörre és mulatságra várnak. Al-Hater szerint a vébé idejére elkészül egy új, a szórakoztatást célul kitűző város Doha mellett, a nagy meleget a tengerparton lehet könnyebben elviselni (a stadionokban az ígéretek szerint állandóan langy szellő fog lengedezni, köszönhetően egy újonnan kikísérletezett hűtőrendszernek), de aki akarja, néhány óra alatt az Egyesült Arab Emírségekben, Ománban, Szíriában, Egyiptomban vagy Libanonban találhatja magát, esetleg meglátogatja a szomszédos Bahreint az akkorra már elkészülő óriáshídon. „Itt legfeljebb háromórás utakról beszélünk. Más országokban ennyit kell utazni, hogy egy mecscset megnézzünk” – húzta alá, rámutatva, hogy a nagy terület is jelenthet hátrányt. A kicsi pedig előnyt, hiszen így a katari vébé amolyan összarab világbajnokság lehet, legalábbis az ország ezt az imázst alakította ki. Nem csupán a szomszédos országokat ajánlgatja, de az onnan érkező híres futballisták is a katari terv mellé álltak.
Nasszer Al-Hater szerint persze sokat kell tanulniuk a korábbi világbajnokságok szervezőitől, így a dél-afrikaiaktól vagy a németektől, például a nagy tömegek irányítása terén. „Katarban szinte nincs is bűnözés, de a nemrégiben Dohában megrendezett Brazília–Anglia mérkőzésen semmi probléma nem volt” – mondta eltökélten az igazgató.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.