Magyarország élen jár Európában a változások tekintetében, hiszen csütörtökön az Európai Tanács ülésén olyan lépések kerültek szóba, amelyek Magyarországon már elindultak – jelentette ki tegnapi sajtótájékoztatóján a miniszterelnök szóvivője. Szijjártó Péter az újonnan tervezett intézkedések közül kiemelte a bürokrácia csökkentését, az átláthatóság növelését, megteremtését, a pénzügyi szektor bevonását a közteherviselésbe és a változások támogatásába, a munkahelyteremtést, a növekedést, valamint a kis- és közepes vállalkozások támogatását. Mint hangsúlyozta, az Európai Tanács egyetért azzal, hogy a tagállamoknak be kell vezetniük a pénzügyi intézmények által fizetendő adók rendszerét.
– E téren is versenyelőnyben vagyunk, hiszen az Orbán Viktor kormányfő által bejelentett, 29 pontból álló első gazdasági akcióterv egyik intézkedése éppen arról szól, hogy az eddiginél nagyobb mértékben vegyék ki a részüket az új rendszer felépítéséből a bankok és pénzintézetek – fogalmazott Szijjártó, hozzátéve: előnyünk egyértelműen a politikában keresendő, hiszen a Fidesz–KDNP kétharmados parlamenti többsége rugalmas, gyors, határozott és következetes kormányzati magatartást tesz lehetővé.
A banki különadó bevezetésének időpontjával kapcsolatban a szóvivő elmondta, hogy a nemzetgazdasági miniszter vezetésével zajlanak a tárgyalások a bankokkal és azokkal a szereplőkkel, akiktől az eddigieknél nagyobb hozzájárulást kérnek. Szavai szerint nincs olyan információja a miniszterelnökségnek, amely azt mutatná, hogy idén ne lenne teljesíthető az a kétszázmilliárd forintos cél, amelyről Orbán Viktor beszélt a parlamentben.

Orbán Viktor üzent Bukarestnek: csak egy feltétellel működne együtt az új román elnökkel