Ha a Boston Globe-ot veszed a kezedbe, akkor természetesen a 2008-as döntő utolsó meccséről olvasol, amelyet 131-92-re a Celtics nyert meg – és ezzel 4:2-re a finálét is –, ha a Los Angeles Timest, akkor arról, hogy a meccs után üres sörösdobozokkal, almacsutkákkal és félig elfogyasztott hamburgerekkel dobálták meg a (diadal)ittas bostoni huligánok a Lakers távozó csapatbuszát… A kaliforniai sajtó a hat évtizedre visszatekintő Celtics–Lakers szappanopera főszereplői közül Jerry Westet, Wilt Chamberlaint, Magic Johnsont, Kareem Abdul-Jabbart-t és Shaquille O’Nealt sorolja, a New England-i Bob Cousyt, Bill Russellt, John Havliceket, Larry Birdöt és Kevin McHale-t. Ha Jack Nicholsont kérdezed, akkor Kareem „sky hookját”, az „égi horogdobást” említi, ha Matt Damont, akkor a Memorial Day Massacre-t, amikor az 1985-ös döntő első meccsén, május 27-én, az emlékezés napján a Celtics 148-114-re megsemmisítette a Lakerst.
Szóval, megint Hollywoodban írják az NBA-rájátszás forgatókönyvét, az összes csapatsport történetének legveretesebb párharca ez, amelynek tizenkettedik fejezete kezdődik pénteken hajnalban. Az eddigi tizenegy Celtics–Lakers döntőből kilencet a Boston nyert, köztük kettejük legutóbbi, 2008-as fináléját is. Könnyen halomra dőlhetnek most a televíziós nézettségi rekordok, pedig amikor elkezdődött a szezon, a legtöbben másfajta slágermeccsről álmodoztak. Kobe Bryant és LeBron James, a harmadik évezred két legjobb kosarasa döntőjéről.
Csakhogy a kosárlabda nem egyéni, hanem csapatsportág, és a Cleveland Cavaliers, az alapszakasz toronymagas bajnoka (61/21-e volt a mérlege a Lakers 57/25-éhez és a Celtics 50/32-jéhez képest) már a keleti második körben 4:2-re alulmaradt a Bostonnal szemben. Ezzel James számára nemcsak az idény ért korai véget, hanem az alapszakasz immár kétszeres MVP-je lejátszotta utolsó mérkőzését is a „Lovagok” színeiben – a nyáron szabadon igazolható lesz, és gyaníthatóan másik klubnál köt ki.
Kobe persze most is ott van, a feledhető alapszakasz után a playoffban parádézik, talán soha nem játszott ilyen jól a 31 éves szupersztár, mint a Utah Jazz és a Phoenix Suns elleni főcsoport-elődöntőben, illetve döntőben. A két csapat az alapszakaszban kétszer találkozott, Bostonban a Lakers győzött egy ponttal, Los Angelesben a Celtics, ugyanannyival…
Az AP hírügynökség összehasonlította a két kezdő ötöst (Andrew Bynum, Pau Gasol, Ron Artest, Bryant, Derek Fisher, illetve Kendrick Perkins, Kevin Garnett, Paul Pierce, Ray Allen, Rajon Rondo), és úgy találta, hogy két poszton a Lakers (Gasol, Bryant), kettőn a Celtics (Pierce, Rondo) a jobb, centerben pedig egál a Bynum– Perkins összevetés. A kispadok összehasonlításában a Celticsé az előny, az edzőknél nincs különbség; mármint az Associated Press szerint, de ez ostobaság, mert tíz bajnoki aranygyűrűjével Phil Jackson – a Lakers-tulaj Jerry Buss veje – minden idők legeredményesebb (és e sorok írója szerint a legjobb) kosárlabdaedzője, tehát mindenképpen veri Glenn „Doc” Riverst, a Celtics csupán egyszeres bajnok trénerét.
Hogy ki győz a döntőben? Maradjunk a blőd válasznál, mert okosabbra nem futja: aki előbb nyer négy meccset. Mindenesetre főzzenek le jó sok kávét, ugyanis a Sport1 valamennyi mérkőzést élőben sugározza!

Ugye önökkel is előfordult már, hogy valakitől kaptak csak úgy, egy csomó pénzt?