A mikro- és kisvállalkozásokkal (kkv) foglalkozó államtitkárság létrehozását javasolja az új kormánynak az Ipartestületek Országos Szövetsége (Iposz). Az érdekvédelmi szervezet emellett azt szeretné, ha a jelenlegi parlamenti konstrukció fenntartása esetén a gazdasági bizottságon megalakulna egy kis cégekkel foglalkozó albizottság vagy munkacsoport – szögezte le lapunknak Géresi József.
Az Iposz alelnöke, és a szervezet Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnöke hozzátette, hogy Belgiumban például, ha a kabinet rendeletet akar kihozni a kisvállalkozásokkal kapcsolatban, azt addig nem hagyhatják jóvá, amíg az Iposznak megfelelő ottani szervezet, az Uniso rá nem bólint. Emellett Franciaországban és Romániában is működik kkv-minisztérium.
– Nagyon szeretnénk, ha az új magyar kormány elérné, hogy a kis hazai cégek a pályázatokhoz hitelt is kaphassanak. A pályázatokon nyertes mikro- és kisvállalkozások számára alapvető, hogy legyen mellettük pénzintézet, amely hitelgaranciát vállal a beruházásokra, a munkára és a pénzre – közölte Géresi József. Az alelnök szerint az Iposz örömmel mérné fel azt, hogy milyen szakmákban kellene képezni szakembereket, gondolva itt a kihalófélben lévő, de piacképes mesterségekre is. A szakember a határ menti kapcsolatok erősítésének szükségességére is felhívta a figyelmet. A szervezetnél úgy látják, hogy ez különösen jót tenne az országnak, mert üzleti kapcsolatok jönnének létre, s nem csak Romániára vagy Szlovákiára gondolnak, hanem Szlovéniára vagy Szerbiára is.
Az Iposz a kapcsolatok kiépítését országos szövetségként fel tudná vállalni. Az Iposz Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnöke felhívta a figyelmet arra is, hogy a kistérségek fejlesztésére oda kell figyelni, hiszen a vállalkozások be tudnának kapcsolódni a beruházásokba, fontos tehát, hogy amennyiben van rá kapacitás, a helyi cégek kaphassák meg a munkákat.
Az alelnök hangsúlyozta, bele kell gondolni abba, hogy az 500-600 ezer hazai kisvállalkozás legnagyobb része egy-öt fővel dolgozik, foglalkoztatottakkal együttvéve egymilliós létszámot jelentenek. Ha a kormányzat segítene abban, hogy forráshoz jussanak, és a létszámot az adott vállalkozás már egyetlen alkalmazottal bővíteni tudná, az jó hatással bírna a hazai munkanélküliség problémájára.

Ez a százforintos akár 2000 eurót is érhet – nézd meg a sajátodat!