Véget sem ér az egyik tábor, rögtön táncba csalogat a következő az idei nyáron is. Láncszerűen fonják be a nyarat a különféle népművészeti és folktalálkozók: szeptemberig akár éjjel-nappal rophatnánk a Kárpát-medence bármely pontján. Aki azonban eddig lemaradt, annak érdemes szemezgetni a Folkrádió nyári táborok oldalán. A szervezők lehetőséget adnak arra is, hogy adatközlőkkel is megismerkedjünk.
Pomáz. Nagyszerű kikapcsolódást nyújt az egész családnak a szombaton kezdődő pomázi Magyar vár tábor (július 17–25.). A pomázi Majdán Pola utcai tábor szervezői minden évben igyekeznek egy-egy tájegységre összpontosítani, s ezzel évről évre változatos programot kínálni. Az idén a Mezőség köré szerveződnek a programok. Lesz daltanulás Dúcz Lászlónéval és Juhász Rékával; néptáncoktatás messziről érkező vendégegyüttesekkel, lehet tekerőzni, dudálni tanulni. Beülhetünk előadásokra, s nem utolsó- sorban találkozhatunk Kallós Zoltánnal.
Nagykálló. Akik nem idegenkednek a nomád körülményektől, különleges hangulatban tölthetik idejüket a Téka táborban (ugyancsak július 17–25.) a nagykálló-harangodi akácosok között. A hagyományőrző tábor a népi kismesterségek elsajátításával, néptánctanulással, énekléssel, hangszeres zene tanításával kecsegteti az érdeklődőket. A világ zajától távol eső helyen, kemencében sült finomságok mellett élvezhetjük a természetet. S ahogy azt már a tékásoktól megszoktuk, garantáltak a hajnalig húzódó mulatozások.
Jászság. Utoljára vár a régi helyszínen a jászberényi Nemzetközi táncház és tánctábor (július 31.– augusztus 7.). A Jászság Népi Együttes székházában idén vajdaszentiványi, mezőkölpényi és mérai táncokat oktatnak az ország kiváló táncosai. A talpalávalót a Zagya banda szolgáltatja. Ha már Jászberényben vagyunk, nem hagyhatjuk ki a XX. csángó fesztivált (augusztus 3–8.) sem: közel negyven program négy helyszínen. A helyi hagyományőrző együttesek mellett érkeznek csoportok Moldvából, Gyimesből, Erdélyből. S a szigeti kavalkád idén sem fog hiányozni a fesztiválról.
Erdély. Július 25. és augusztus 1. között, tizenkettedszer rendezik meg a kommandói Cigányfolklór- tábort. Lesz örkői cigánytánc-tanulás Orza Calinnal és Keresztes Edittel, szászcsávási cigánytáncok haladóknak Kis Istvánnal és Kis-Demeter Erikával. Zenél a Szászcsávási zenekar, Papp István „Gázsa” és zenekara, valamint a Háromszék táncegyüttes zenekara.
A XIV. nemzetközi gyimesi tánctábor kezdőket és haladókat is egyaránt vár gyimesi és felcsíki táncokkal július 25-től augusztus 1-jéig. Adatközlők is besegítenek a hegedű, hegedű-kontra, gardon, furulya, koboz tanításába. Ott lesznek a népdaloktatásokon is. Esténként a gyimesközéploki Finánc Zolti bácsi (Antal Zoltán) és Gizi néni (Pulika Gizella), a csíkszentdomokosi Trifán Viktor (Tímár Viktor) és Jánoska (Tímár János), Rozi néni (Duduj Rozália), a hangszeroktatók, valamint táncházzenészek muzsikájára mulathatunk.
Felvidék. A Felvidék sem marad ki a tánctábor szervezéséből. A Szőttes Kamara Néptáncegyüttes szervezésében hatodik alkalommal nyitja meg kapuit a Szőttes tábor (augusztus 3-tól 8-ig) Várhosszúréten. Sára Ferenc és párja gyimesi táncokkal, Németh Ildikó és Szabó Szilárd madocsai táncokkal várja a jelentkezőket. Ha már Szlovákiában járunk, a házigazdák szepesi gorálok bemutatkozó koncertjével kedveskednek.
Ha csak egy-két napunk van táborozásra, érdemes bekapcsolódni a Hagyományok Háza népművészeti táborába, vagy a Folkológia népzenei és néptánctáborba, amely idén Somlószőlősben, a Somló hangja fesztivál része.
A növekvő igény a táborok iránt a bizonyíték arra, hogy tánctáborba menni bizony megéri. Barátság, élmény, némi szaktudás, amit magunkba lehet szívni és nem utolsó- sorban ott tudhatjuk meg igazán, mi fán terem a magyar virtus.

Ezek tényleg azt hiszik, hogy mi filmekről másoljuk az életünket?