Tisztelt Szerkesztőség!

Olvasóinktól
2010. 07. 18. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dr. Szokol György (e-mail): A július 1-jén, a 7. oldalon a Pillanatfelvétel rovatban közölt Seszták Ágnes-írással kapcsolatban szeretném egy gondolatomat megosztani. Én a televízió-műsorokat nagyon ritkán nézem, részben a cikkben is ismertetett okok miatt. Szeretném azonban felhívni a figyelmet a Kossuth rádió hírműsoraira. A hírszerkesztés ott sem ismerte még fel, hogy lezajlott egy választás és kormányváltás volt. A hírek szerkesztése, kommentálása arra utal, hogy az úgynevezett közszolgálati rádió határozott, egyértelmű ellenzéki véleményeket tükröz. Kiérződik az elhangzottakból, hogy alaposan aggodalmaskodnak a folyamatban lévő változások miatt, és a megfogalmazások, a használt jelzők egyértelműen arra utalnak, hogy nem lesz könnyű ezt a folyamatot tudatosítani, végrehajtani, az emberekkel megértetni, elfogadtatni. Ne feledjük, ez a „leghallgatottabb” hírműsor az országban, úgy tudni, több mint hárommillióan hallgatják naponta. Úgy tűnik, a közszolgálati rádiónál is „nemcsak megállt az idő, de visszafelé forog” – hogy Seszták Ágnes megállapítását idézzem, hivatkozott cikkéből. Remélem, ez nemcsak nekem, hanem másoknak is feltűnt, és lesz szándék, erő, akarat a mielőbbi változtatásra. Nem elfogult kormányoldali, hanem egy objektív, elfogulatlan hírszerkesztést várnák, ahol persze jelenjen meg a másik oldal véleménye is, de megfelelő mértékben.

Kovács Krisztián (Tarnalelesz): Hallom, hogy száznyolc értelmiségi állt be az MSZP volt miniszterelnöke mögé, többek között a bukott kormányfőjelölt Bokros Lajos, aki mindig tud helyezkedni, vagy az állami pénzekkel kisegített, piacképtelen Hócipő magazin alapítója, Farkasházy Tivadar. (A Heti hetesben is rendre a jobboldalt, a Fideszt pocskondiázó Farkasházy máris megszolgálta Hiller exminiszter önzetlen háláját: adófizetői pénzek áramoltatását a balliberálisok szócsövének.) Nekik az elmúlt évek tragikus eseményei úgy látszik, nem számítottak, csak a több millió Fidesz-szavazónak, akik egyetértenek, mint én is, a szigorú elszámoltatással: kezdve Gyurcsány Ferenccel, aki a 2006-os októberi rendőrterrorért a fő felelős, de nem utolsósorban a számok eltitkolásáért, amivel országát bajba és adósságtengerbe sodorta. Aki tudatosan törvényt sértett, az bíróság előtt feleljen tetteiért. Gyurcsány és társainak korrupciós üzelmei nagyjából ismertek. De hogyan várhatja el bárki a néptől, a kisemberektől, a szegény emberektől azt, hogy tartsanak be minden helyes és törvényes utat, miközben a nyolcéves szocialista időszak törvénysértéseiért, korrupciós bűncselekményeiért, fehérgalléros bűnözéséért senki nem vállal büntetőjogi felelősséget? Gergényi volt főkapitánynak szintén felelnie kell, a többi rendőri vezetővel együtt, hiszen a sérelmek évekre megmaradnak azoknak a lelkében, akik elszenvedték a kínokat. Közben a szocialisták, mintha mi sem történt volna, dicsérik saját nyolc évüket. Hogy képzelik? Ez a cinizmus csúcsa.

Dr. Zsédelyné László Ildikó (Monor): Még meg sem száradt a tinta a kinevezési okmányokon, a balliberális gyűlöletkórus abban a pillanatban, ahogy ismertté vált a Fidesz kétharmados győzelme, csatasorba állt. Az Antall-kormány megalakulása után pontosan ugyanezek vezényletével elkezdődött a zümmögés, amely egyre erősödve állandó zúgássá, idegesítő alapzajjá nőtte ki magát. De nyolc évig mit csináltak ezek a hivatásos aggódók, azon kívül persze, hogy zsebüket bélelték? Nem fájt nekik a demokrácia eltiprása, a jogtalan intézkedések. Szóra sem méltatták az ország egyre hanyatló gazdasági mutatóit, mintha vakokká és süketekké váltak volna. Boldogan asszisztáltak az ország kifosztásához, az akol melege és a kordonokkal körbezárt biztos hatalmi, anyagi jólét tudatában szemük se rebbent Fletó törvénytelen, mindent letaroló országlása láttán. Senki nem aggódott a demokráciáért, és ami a legnagyobb bűnük, az országért sem. Remélem, mindenki látja, hogy a hivatásos aggódókat igazából mi élteti: az Orbán Viktor elleni mérhetetlen gyűlölet, mivel annak idején nem volt hajlandó a liberálisok füttyögésére táncolni. Azóta véd- és dacszövetségbe tömörülve, életcéljuknak tekintik Orbán Viktor és a jobboldal megsemmisítését. A választópolgár semmibevétele az, ahogy a ballib médiumokban telezokogják a zsebkendőiket, hogy a Fidesz visszaél a kétharmados hatalommal. Egyetlen pillanatra sem vetődik fel, hogy a nép akarta így, és a nagytakarítás ha tetszik, ha nem, választói felhatalmazással történik.

Széll Jenő (e-mail): Mindig élvezettel és egyetértéssel olvasom Tihanyi Örs írásait, de a július 5-i lapban megjelentekhez fűznék néhány észrevételt. A szerző azt írja, 1989-ben Szűrös Mátyás lett a harmadik Magyar Köztársaság köztársasági elnöke. Elnézést, ha nem szó szerint idézem, de nincs előttem az újság. Magánéletemben állandó harcot vívok a Szűrös Mátyás státusát tévesen ismétlő beidegződés ellen. Gyakran megbízott vagy ideiglenes köztársasági elnökként is említik. Tévesen! A magyar állami berendezkedés szerint a köztársasági elnököt akadályoztatása esetén az Országgyűlés elnöke helyettesíti. Mivel 1989. október 23-án nem volt választott köztársasági elnöke az országnak, így a házelnökre hárultak a poszttal kapcsolatos feladatok. Ezért jutott a megtisztelő feladat Szűrös Mátyásnak, hogy kikiálthatta a köztársaságot. Egy személyes élmény: Szűrös könyvét kerestem nemrég egy könyvesboltban. Az eladóhölgy készségesen megnézte nekem a számítógépben, de a nevet többször el kellett ismételnem. Rákérdeztem, ugye, nem tetszik tudni kiről van szó? Fogalma nem volt. Húsz évvel az események után! Talán a sok szélhámos egykori MSZMP-vezető közül azon kevesek közé tartozik (egyszerű, mert Pozsgayval ketten vannak), akinek nevét, beosztását és tetteit érdemes pontosan említeni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.