Lengyelországba utaztak volna azok az izraeli tisztviselők, akiket nem engedtek belépni a török légtérbe. A BBC-nek nyilatkozó török külügyi forrás azt mondta, mostantól hivatalos utasításuk van a korlátozásra, amely nem általános, hanem a szóban forgó repülőgép jellegétől és a török–izraeli kapcsolatoktól függ. Elmondása szerint a mostani elutasítás azért történt, mert a segélyhajó incidense óta most kért a zsidó állam először belépési engedélyt valamely gépe számára, nem a repülőgép jellegéből adódik az intézkedés. Az életbe léptetett korlátozást a G20-csúcstalálkozón részt vevő Recep Tayyip Erdogan török kormányfő is megerősítette, ahogy azt is, hogy azok kapcsolatosak a segélyhajó ügyével. Az izraeli hadsereg a Jediót Ahronót izraeli napilap kérdésére tartózkodott attól, hogy hivatalosan reagáljon erre a fejleményre a két ország közötti kapcsolatok további romlásának elkerülése érdekében, írta a lap, amelyet az MTI idézett. A török légiforgalmi hatóságok pedig egyáltalán nem voltak hajlandók beszélni az ügyről, tette hozzá a Jediót Ahronót.
Az izraeliek nem készülnek semmiféle zárlatra, így a katonai együttműködéseket is folytatni kívánják, miután az izraeli védelmi minisztérium engedélyt adott erre. Mint arról korábban beszámoltunk, török tisztviselők Tel-Avivba érkeztek, hogy az izraeliek kiképezzék őket a Heron pilóta nélküli repülőgépek használatára. A védelmi rendszer megvásárlásáról 2004-ben döntöttek.
A Hamász gázai övezeti radikális mozgalom vezetője, Mahmúd az-Zahár közölte, legalább nyolc segélyhajó indul útnak a palesztinok lakta terület irányába a futball-világbajnokság befejezését követően. Közben fegyveresek felgyújtottak Gázában egy ENSZ által felállított gyermektábort. A Hamász közleményben ítélte el a történteket.

Döbbenetes részletek derültek ki a kisfiút felrúgó karateedző tárgyalásán