Vasárnap délelőtt tíz órakor startol a Városligetből a 25. Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton. A legkellemesebb szakasznak az Andrássy út Oktogon és Bajcsy-Zsilinszky út közötti része ígérkezik, ahol a futók zongoramuzsikára haladhatnak tovább. Ám nem kötelező futócipőben érkezni a belvárosi zenés korzóra: lehet sétálni és üldögélni is. A forgalom elől lezárt Andrássy úton öt színpadon szól a muzsika, hallgathatjuk többek között Szilasi Alex, Szokolay Balázs, Nagy Péter, Csalog Gábor, Mocsári Károly, Hauser Adrienne és Ökrös Ottó zongorajátékát. A dzsessz és a szalonzene mellett klasszikus darabok átiratait, Erkel, Mahler és Liszt műveit, a három művész kortársait bemutató, továbbá a gyerekeknek szóló Csokikoncert színpaddal is találkozhatunk. A kávéházak mellett kitelepül az Andrássy útra az Olvasóliget is, ahol zongoraszó mellett kávéval és süteménnyel a kezében mindenki kedvére olvasgathat, amennyiben az időjárás is kegyes lesz. S ha mind e jóba egyszer belefáradnánk: a zenés kávéházi kínálat mellett napközben lovas kocsik szállítják térítésmentesen a vendégeket a jelzett útszakaszon. Az Operaházban e napon délután hat órakor avatják fel Mahler mellszobrát, megnyitják a Gustav Mahler Budapesten kiállítást, este fél nyolctól az Opera szezonnyitó koncertjét, a zeneszerző II. (Feltámadás) szimfóniájának előadását láthatja-hallgathatja a közönség. Azt a művet, amelyet éppen itt komponált Mahler.
Idén volna Himnuszunk zeneszerzője, Erkel Ferenc kétszáz éves, a zeneszerző és karmester Gustav Mahler 150 évvel ezelőtt született, Liszt Ferenc bicentenáriumát jövőre ünnepeljük. Ennek alkalmából a Hungarofest és a Klassz Zenei Iroda mintegy féléves összművészeti programsorozatot szervezett a Nemzeti Kulturális Alap 139 millió forintos támogatásával. Erkel, Mahler és Liszt belvárosa: az évfordulók alkalmából megrendezett programok az Andrássy út és környékén található intézmények segítségével idézik fel a kor hangulatát – többük létrehozása vagy virágkora a három zeneszerző nevéhez kötődik. Erkel Ferenc volt a Magyar Állami Operaház és a Zeneakadémia első igazgatója, a Filharmóniai Társaság megalapítója, míg Gustav Mahler 1888-tól három éven át töltötte be az Operaház főzeneigazgatói posztját. A zongoravirtuóz Liszt Ferenc a Zeneakadémia elnökeként és professzoraként fogadta tanítványait az intézmény épületében. Bár a rekonstrukciós munkálatok miatt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre jelenleg a tanítványok se tudnának bejutni, itt is lesz muzsika: a zene világnapján, október 1-jén az épület előtt délelőtt tíztől lámpagyújtásig lesz örömzene, ahogy Budapest több pontján is. A Zene világnapja 2010 nagykövete a kiemelkedő fiatal tehetség, Várdai István gordonkaművész lesz.
November 26–27-én és december 17–18-án a Romantika a 19. és 20. században elnevezésű kamarazenei fesztivál koncertjeit hallgathatjuk a Chopin-, Mahler- és Dohnányi-évfordulók alkalmából. A Liszt-év beharangozójaként Hegedűs Endre és Mocsári Károly ad zongoraestet szeptember 21-én és október 26-án a Párizsi Nagyáruház Lotz Termében. Az Erkel, Mahler és Liszt belvárosa című eseménysorozat zenei rendezvényeit az Operaházban januárban Gustav Mahler Dal a Földről című szimfóniája zárja Fischer Ádám vezényletével, az osztrák énekescsillag, Angelika Kirchschlager és Michael König közreműködésével.

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot