Már több helyen megjegyezték, hogy a rockszakmának Magyarországon az elmúlt években nem voltak túl jó kilátásai. Hogyan látja, változotta helyzet?
– Csak a saját tapasztalatainkra tudok hagyatkozni, de úgy gondolom, pozitív irányba haladnak a dolgok, amit jól példáz, hogy egyre nagyobb közönség előtt tudunk játszani. Úgy érzem, egyfajta fáziskésés van Magyarországon, tehát kicsit később érződnek bizonyos zenei változások idehaza, mint külföldön. Ennek ellenére szerintem a 2000-es évek első tizede mindenképp a rockzenének kedvezett. Korábban például mindenki a jazz, a blues és a reggae hangzásvilágát ötvöző jamaicai ska műfajt szerette, de az elmúlt időszakban látható fordulat állt be, és az emberek újra a rockzene felé fordultak.
– Érzékelhető-e különbség a vidéki klubok és fesztiválok esetében? Külön lehet-e választani egyáltalán ezt a két „műfajt”? Hol könnyebb megfogni a közönséget?
– Természetesen nagy a különbség. Klubokban koncertezni sokkal nehezebb. Nem a helyszínekkel van a probléma, inkább a nagyszámú, állandó közönség az, ami hiányzik. Sokat kell azon dolgoznunk, hogy becsalogassuk őket egy-egy fellépésünkre. Mivel budapesti zenekar vagyunk, a fővárosban egyszerűbb a dolgunk, jobban terjednek a rólunk szóló hírek, újdonságok. A vidéki helyszíneken a nulláról kell indulnunk, négyszer-ötször el kell menni egy helyre, mire akkora közönség előtt tudunk zenélni, ami megéri.
– Az esetleges külföldi karrier az oka annak, hogy magyar helyett angol nyelvű dalszövegeket írnak a számaikhoz?
– Valóban a külföldi karrier lehetősége miatt vannak angol nyelvű dalszövegeink, és épp ezért szeretnénk, ha a második nagylemezünkkel már nem csak Magyarországon turnézhatnánk.
– Ha már a praktikus dolgoknál járunk, felmerül egy kérdés. Mivel a Turbo klasszikus rockzenét játszó zenekar, mennyire volt nehéz áthangszerelni a számokat az MR2-Petőfi rádió Akusztik koncertjére?
– Nagy feladatot kellett megoldani, de kifejezetten élveztük, és elégedettek voltunk az eredménynyel. A 2009. október 13-i akusztikus koncertünk óta egyébként zenekaron belül elindult egy ilyen vonal, vissza-visszatérünk ehhez a hangzásvilághoz. Sőt, új nagylemezünk esetében a számokat akusztikus formába is átdolgoztuk.
– Akkor elképzelhető, hogy készül majd egy akusztikus album is?
– Ugyan távlati tervként szerepel az elképzeléseink között, de jelenleg még előreszaladnánk az időben, ha azt mondanám, igen. Természetesen gondolunk egy ilyen jellegű album elkészítésére, de egyelőre ott tartunk, hogy az új nagylemezünkön lesz néhány ilyen hangszerelésű számunk. Azt sem tartom kizártnak, hogy ha a harmadik lemezünk is a rockzenére épülne, akkor előtte készítenénk egy akusztikus kislemezt.
– A lemezkészítést mennyire befolyásolja, hogy az internet intenzívebb használata miatt mind többen töltik le ingyen a világhálóról az egyes zenekarok számait, albumait? Mi a véleménye az ingyenesség kérdéséről?
– Manapság a zenészeknek kénytelen-kelletlen, de tudomásul kell venniük, hogy nem a lemezeladás, hanem a koncertek, a turnék hozzák a bevételt. Az elsődleges szempont számunkra az, hogy mindenkinek legyenek meg a számaink. Nem számít, hányan töltik le az internetről.

Bródy János fia takarít, hogy elüsse az időt a kaliforniai börtönben