Elvárjuk a kormánytól, a támogatási forrásokat úgy készítse elő, hogy a családi és a mikrovállalkozások minél hamarabb hozzá tudjanak jutni. Hiszen a néhány fős vállalkozásoknak már az is óriási segítség, ha egy műszaki vagy technológiai fejlesztést meg tudnak valósítani – közölte lapunkkal Géresi József. Az Iposz alelnöke kiemelte, hogy a bürokráciát jelentősebb mértékben kell visszaszorítani, nem pedig úgy, hogy ötven kötelezettségből huszonhárom megmarad, mert egy két-három fős vállalkozás nem tud akkora adminisztrációt fenntartani, mint egy kis- és középvállalkozás. „A jogszabályok gyakori változása is gondokat okoz, Európa többi államára nemigen jellemző, hogy év közben módosítanak törvényeket, általában legalább öt évig él egy jogszabály. S a kiszámíthatóság mellett azt is kérjük a kormánytól, csökkentse az élőmunkára rakódó közterheket, s azt is vegye figyelembe, hogy nem mindenki tudja a 25 százalékos áfát megfizetni, amelynek mértéke jó néhány országban csak 10-15 százalék. Ezáltal olcsóbbak lennének a magyar termékek és szolgáltatások” – sorolta a megoldandó problémákat Géresi József, üdvözölve a kormány azon szándékát, hogy a társadalombiztosítási járulékokat fokozatosan csökkentené.
A kis- és középvállalkozások (kkv-k) szerepének fontossága megjelenik egész Európában, s az Iposz tagja az UEAPME-nek, vagyis az európai kkv-k szövetségének, mely szervezetnek az Iposz is ad egy alelnököt. E szövetség javaslatára az Európai Unió 2008-ban életbe léptette az EU valamennyi tagállamára kötelező hatályú kisvállalkozói törvényt, s ebben szerepel, hogy ha a kkv-knak megfelelő támogatást nyújtanak a kormányok, a munkanélküliség visszaszorítására ez a vállalkozói kör a legalkalmasabb.
„Bízunk a kabinetben, s számunkra az is örömhír, hogy október 13-án az UEAPME vezetése, az elnök és a főtitkár, s a tagországok képviselői hazánkba látogatnak, hogy meggyőződjenek a magyar kormány szándékairól. Másnap pedig a Parlamentben vitatják meg, hogy mit tesznek majd a döntéshozók a pályázatok, a pénzügyi források és a hitellehetőségek működőképességének érdekében” – tájékoztatott Géresi József. A testület alelnöke ugyanakkor hozzátette: az Iposz támogatja a kormány munkahelyteremtést szorgalmazó programját, aminek keretében a szakképzésen is javítani kellene.

Kiderült, hogy mikor jön végre az igazi nyár!